Paldiski Sadamad: kasum tuleb tasapisi

Rivo Sarapik 14. september 2009, 00:00

"Eesti kiire majandus- ja hinnaralli tingimustes on kapital muutunud umbisikuliseks ning avalikkus aktsepteerib mentaliteeti, et kiire kasum peab saabuma aasta või hiljemalt kahega, hea kui odavalt ostes ja kallilt edasi müües," kommenteeris Paldiski Sadamate ASi juhatuse liige Aleksandr Kovaljov.

Tema sõnul on sadama tegevus mahukate investeeringute ja pikaajalise mõjuga äri ning Põhjasadam on püsinud püstitatud eesmärkide graafikus.

Paldiski Sadamate AS ehk Paldiski Põhjasadam teenis möödunud aastal ligi 50 miljoni kroonise käibe juures 135,8 miljonit krooni kahjumit.

Negatiivsest omakapitalist pääsemiseks konverteeris ettevõtte omanik, Hollandi Antillidel registreeritud CNP Investments N.V. 143,5 miljonit krooni omanikulaenu omakapitaliks.

Kahjum äritegevusest oli 46 miljonit krooni, finantskulud ligi 90 miljonit krooni, millest ligi 65 miljonit krooni moodustasid intressikulud ning 33,7 miljonit krooni valutakursside muutusest saadud kahjum, selgub firma aastaaruandest.

Sadam orienteerus eelmisel aastal Venemaalt pärit kaupade transiidilt ümber Euroopale, eriti Skandinaaviale. Peamiseks kaubagrupiks kujunes uute sõiduautode transiit ja suuremõõtmeliste projektkaupade vedu. Eelmise aasta kevadel alustas tööd Baltic Scandinavian Linesi laevaliin, mis loodi veerimikkaupade veoks Paldiski ja Kappelskäri vahel.

Paldiski Põhjasadamas alustati 2005. aastal mahukat arendusprojekti uue, kaasaegse sadama rajamiseks. Sadama infrastruktuuri valmimine jäi aega, mil Eesti transiiti olid juba mõjutanud nii pronksiöö sündmused kui ka ülemaailmne majanduskriis.

2008. aasta põhirõhk oli suunatud valmiva sadama kliendisuhete loomisele ning uute laoplatside rajamisele. Mõlemaga saime hakkama edukalt ning Paldiski Põhjasadam on saavutanud autotootjate ja uute sõiduautode veoga tegelevate laevaliinide seas väga hea maine.

Positiivne on, et Paldiski Põhjasadama kaudu oma kaupu vedavate Eesti eksportööride kaubamahtusid ei ole kriis vähendanud. Meie klientideks on suuregabariidiliste kaupadega mitmed Eesti edukaimad eksportöörid.

Möödunud aastatel tehtud tööde tulemusel kinnitavad finantsnäitajad, et OÜ Palsteve jõuab kasumisse juba sel aastal, sadama kasumisse jõudmine võtab veel aega.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing