Skype'i ostja on arutanud kontori Tallinnast äraviimist

Virge Haavasalu 16. oktoober 2009, 00:00

Aripäeva käsutuses on suvest pärinev meilivahetus, kus Skype'i ühe võimaliku ostja Index Venturesi juhid arutavad Skype'is kasutusel oleva tehnoloogia väljavahetamist ja ühe kulude vähendamise võimalusena kontori Tallinnast äraviimist.

"Meil ei ole mitte mingisuguseid plaane Tallinna kontorit sulgeda, vastupidi, oleme praegu siia palkamas kümneid uusi töötajaid," lükkas Tamkivi kuuldused ümber. Tamkivi sõnul ei ole neile kontori sulgemiseks survet avaldatud.

"Skype'i arendus on Tallinnast alguse saanud ja selle tuumik on jätkuvalt siin, samuti on Tallinnas inimeste arvult suurim Skype'i kontor maailmas," toonitas ta. Samas on Skype laiendanud oma arendusmeeskondi ka mujal - peamiselt Stockholmis, Prahas ja San Jose's Californias. "See tuleneb sellest, et kõiki kompetentse ei ole võimalik Eestist leida ja meie väikeses riigis on ka kontori suurusel piirid. Oma 330 töötajaga oleme juba praegu üks suuremaid tööandjaid IT-valdkonnas," põhjendas Tamkivi.

Skype'i müügiprotsess on lõpule viimata ja kohtuvaidlused autoriõiguse rikkumise üle pooleli. USAs ja Suurbritannias olevad kohtuvaidlused ei ole veel Tamkivi sõnul kohtuniku ees arutlemisele jõudnud. "Loodame, et see juhtub kiiresti, sest oleme oma positsioonis kindlad," märkis Tamkivi.

Tamkivi sõnul on jõus plaan lõpetada müügitehing neljandas kvartalis. "Seda ajakava kohtuasjad ei mõjuta," kinnitas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:16
    Otsi:

    Ava täpsem otsing