Tallinn kehtestab eelarve turgutamiseks uued maksud

Kadrin Karner 01. detsember 2009, 00:00

Tallinna linna finantsjuht Katrin Kendra võimalike maksude teemat kommenteerima ei soostunud.

Linnavolikogu esimehe Toomas Vitsuti kinnitusel otsustati järgmise aasta eelarve kokkupanemisel tulude suurendamiseks kehtestada mõned uued kohalikud maksud. Millised nimelt, seda ei soovinud ka tema enne teisipäeva avalikustada.

"Eelarve kokkupanekul sai tulude pool hoolikalt läbi vaadatud ning kuna see pool on kokku kuivanud, siis tuleb läbi vaadata kõik võimalused uute maksude kehtestamiseks," sõnas Vitsut Tallinna Postimehele. "Ma arvan, et me tuleme mõne uue maksuga välja," lisas ta.

Volikogu esimehe ütlusel on kohalikel omavalitsustel maksude kehtestamisel väikesed võimalused ning lisamaksudest saadav tulu samuti väike. Seetõttu on linnajuhid arutanud lisatulu saamiseks mitme maksu kehtestamist.

Vitsut lisas, et kuna tal on eelarvest suhteliselt pealiskaudne ülevaade, siis ei saa ta ka konkreetsetest maksudest veel rääkida, küll võib seda teha täna.

Tallinna 2010. aasta linnaeelarve, mis ei ole veel linnavalitsuse kinnitust saanud, tuleb suure tõenäosusega seitsme miljardi krooni suurune. "Pigem kolmesaja miljoni võrra väiksem on ta jah," ütles Kendra ning lisas, et selle aasta eelarve oli 7,3 miljardit krooni.

Eelarvest täpsemalt Kendra ei rääkinud, öeldes, et seda tehakse täna pressikonverentsil pärast seda, kui eelarve jõuab volikogusse.

Finantsjuht ei jaganud infot ka Tallinna eelarve kärpekohtadest. "Ega selliseid kohti, mida öelda, et olid peamised kärpekohad, ei olegi," märkis Kendra. Kõike tuleb vaadata üldiselt, lisas ta.

Tema sõnul peavad kõik hakkama saama säästlikumalt. "Nii, nagu varem lubatud, võeti selle aasta eelarve täitmine aluseks eriti lasteasutuste eelarve planeerimisel," selgitas Kendra.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:20
    Otsi:

    Ava täpsem otsing