Virge Haavasalu • 14. detsember 2009 kell 21:00

Internetikasiinofirmad lube taotlema ei tõtta

Eestist Maltale on lahkumas internetkasiinoteenuseid pakkuv Skandinaavia firma Nordicbet, kes tegutses siin Triobeti kaubamärgi all enam kui viis aastat. Nende emafirma on registreeritud Maltal, Eestis asub klienditugi. Ettevõte kommentaare jagada ei soovinud.

Nõmme Kalju vutiklubi toetamisega end reklaamiv Rootsi börsil noteeritud Unibet on registreeritud samuti Maltal. Eestis neil esindust pole. Ettevõtte investorsuhete juht Inga Lundberg ei osanud öelda, kas uus hasartmängumaksuseadus neid puudutab.

"Neil on väga head tingimused internetikasiinode pidamiseks ja lisaks muidugi on kliima väga hea," põhjendas ta, miks on paljud rahvusvahelised netikasiinofirmad registreeritud Maltal.

Internetikasiinoturu plaanidest on varem teatanud Olympic.

"Praegu valmistame etteveel viimaseid dokumente, mis on vajalikud kaughasartmängu korraldamise litsentsi saamiseks," kinnitas Olympicu juht Indrek Jürgenson.

Tema meelest on praegu raske hinnata, mitu operaatorit siinsel turul tegutsema jääb. Jürgenson uskus, et internetikasiinoteenust reguleeriva seaduse puhul on tegu õige õigusaktiga, sest siiani pole riik seda valdkonda reguleerinud.

"Ühelt poolt on olnud inimesed, kes veebipõhiseid hasartmänge mängivad, sisuliselt kaitsetud, ning teiselt poolt on olnud kurvas olukorras ka riik, kes sellelt tegevuselt ei ole saanud ühtegi maksukrooni," põhjendas ta.

Hasartmängude korraldajate liidu juht Tõnis Rüütel ei leidnud, et uus seadus olemasolevaid välisoperaatorid Eestist ära ajab.

"Nende parimad päevad on läbi ja tulevad asemele paremad päevad. Eesti riik suhtub endasse hoolivalt ja lubab nendel kaughasartmängu korraldajatel tegutseda, kes on Eestis registreeritud äriühingud ehk et ka maksutulu tuleb Eestisse, mis on fair play," kommenteeris ta.

Rüütli sõnul on Olympicu kõrval teisigi soovijaid. "Eesti riigi huvi ja ootus on, et maksusüsteem oleks parasjagu atraktiivne, et ka muudes riikides teenuse pakkujad oma serveritega meile tuleksid," märkis ta.

Eesti Loto on esitanud riigikogu rahanduskomisjonile seadusemuudatuse ettepaneku, mis puudutab internetikasiinode reklaami, sest kasiinoreklaam on Eestis keelatud. Kui uuest aastast on reguleeritud ka internetikasiinode turg, peaks reklaamikeeld kehtima ka seal.

Rüütel lisas, on hasartmänguseaduse järgi peavad internetikasiinode tegevust jälgima finantsteenuse vahendajad ehk pangad.

Kui teenusepakkuja pole Eestis registreeritud, peab pank nendele tehtavad ülekanded blokeerima.

Hetkel kuum