Sirje Rank • 17. juuni 2010 kell 5:40

Eesti ootab eurole täna ELi valitsusjuhtide toetust

Eile toetas Eesti liitumist euroga Euroopa Liidu täiskogu, täna ootab Eesti sarnast toetust Brüsselis ülemkogule kogunevatelt Euroopa Liidu valitsusjuhtidelt.

Sisulist arutelu enam ei toimu – tõenäoliselt kordab peaminister Andrus Ansip kolleegidele lubadust, et Eesti jätkab distsiplineeritud eelarvepoliitikat, ning võtab seejärel vastu õnnitlusi.

Ühepäevase tippkohtumise põhiteemad on seekord Euroopa Liidu uus majanduskasvu ja tööhõive strateegia järgmiseks kümneks aastaks - Euroopa 2020 ning ühiste seisukohtade kujundamine kuu lõpus Kanadas toimuvaks G20 riikide tippkohtumiseks. Ilmselt kiidetakse heaks ka ELi liitumiskõneluste alustamine Islandiga.

Eesti kitsam huvi Euroopa 2020 strateegia raames on ELi digitaalse siseturu loomine, mis avaks kiire kasvuga valdkonna suure potentsiaali ning sillutaks Eesti tehnoloogiafirmadele teed Euroopa turule. Peaminister Ansip saatis läinud kuul koos Taani, Soome ja Hollandi peaministriga kolleegidele ühise kirja, milles rõhutati digitaalse siseturu vajalikkust ning kus avaldati soovi, et see kajastuks ka ülemkogu järeldustes.

Hetkel kuum