Indrek Kald • 2. november 2010 kell 8:31

Politsei tabas 241 km/h kihutanud Bentley

Põhja prefektuuri politseinikud pidasid pühapäeval Saue vallas kinni kihutaja, kes sõitis asulavälisel teel kiirusega 241 km/h.

31. oktoobri hommikul teatati Põhja prefektuuri juhtimiskeskusele, et Tallinna-Pärnu-Ikla maanteel sõidab väga suurel kiirusel musta värvi Bentley. Juhtimiskeskus edastas info kõikidele patrullidele ning mõne aja pärast märkas lähenevat autot kihutajat tabama sõitnud politseipatrull, kelle radar fikseeris  Valgevene numbrimärki kandnud sportauto kiiruseks 241 km/h.

Politseiametnikud andsid autojuhile peatumismärguande ning selle peale jäi auto ka seisma. Sõiduauto peatati Tallinna-Pärnu-Ikla maantee 22. kilomeetril Ääsmäel, kus lubatud sõidukiirus on 90 km/h.

Sõidukit juhtinud 42aastane mees tunnistas oma süüd ning selgitas, et kiirustas tähtsale kohtumisele teise riiki. Põhja prefektuuri liiklusjärelevalve talituse juht Elari Kasemetsa sõnul ei saa aga selline põhjendus olla aktsepteeritav.

"Kui väiksest kiiruseületamisest võiks veel inimlikult aru saada, siis kohtumisele kiirustamisega ei saa kuidagi põhjendada niivõrd ohtlikku kihutamist ning enda ja teiste liiklejate elude ohustamist. Kui sellise kiirusega sõitnud auto peaks sattuma liiklusõnnetusse, võiksid tagajärjed olla katastroofilised," rõhutas ta.

Juhtunu suhtes alustati väärteomenetlus. Liiklusseaduse järgi saab lubatud suurima sõidukiiruse ületamise eest üle 40 kilomeetri tunnis karistada rahatrahviga kuni 200 trahviühikut ehk 12 000 krooni, arestiga või sõiduki juhtimise õiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Hetkel kuum