Alyona Stadnik • 10. november 2010 kell 21:00

Kartellileppes süüdi jäänud Liviko kaebab edasi

"Lootsin, et teise astme kohus pühendab rohkem aega ja tähelepanu toimikus olevatele tõenditele, mis minu ja Liviko vastu esitatud süüdistused selgelt ümber lükkavad," märkis Kalvi.

Ta lisas, et kahjuks ei ole tal teada, kuidas kohus sellisele otsusele jõudis, kuid teda teeb väga murelikuks, et ta on kahel korral süüdi mõistetud hinnakokkuleppes, mida ta ei ole teinud ega soovinudki teha.

"Olukord, kus mina püüdsin tegutseda salaalkoholi leviku vastu, on kahjuks pööratud minu vastu. Ma ei oleks kunagi osanud arvata, et mind ja Livikot saab süüdi mõista Liviko konkurentide omavaheliste telefonikõnede põhjal, millest ma midagi ei teadnud ning mida ma kuidagi kontrollida ei saanud, kuid just nii on juhtunud," rääkis ta.

"Kuna otsus riivab sügavalt õiglustunnet, siis nii mina kui ka Liviko kaebame otsuse edasi, et õigust saada," sõnas Kalvi.

Ringkonnakohus võttis vastu Harju maakohtu varem tehtud otsuse.

"Nii nagu Harju maakohus tegi selle otsuse 31. mail, nii see jäi," kommenteeris Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi esindaja.

Seega jäi kohtuotsus Janek Kalvi, ASi Liviko, Andrei Skoblovi ja Igor Zavizioni suhtes muutmata ja apellatsioonid rahuldamata. Jõustunud see aga veel ei ole.

Hetkel kuum