Silvia Kruusmaa • 28. november 2010 kell 10:13

Keskerakond nimetab riigieelarvet ebaõigluse põlistamise eelarveks

Laupäeval toimunud Keskerakonna volikogu istungil võeti vastu avaldus, millega juhitakse tähelepanu 2011. aasta riigieelarve puudustele ning nimetatakse see „ebaõigluse põlistamise eelarveks”.

„Tänase Eesti kõige valusamad probleemid on tööpuudus, maaelu hääbumine, kohalike omavalituste ebapiisav rahastamine, toasooja kõrge hind, toiduainete kiire hinnatõus ja kõrged aktsiisid põllusaadustele. 2011. aasta riigieelarve nendele probleemidele lahendusi ei paku,” seisab avalduses.

Volikogu märgib, et inimesed peavad teadma hindade langetamise võimalusest ja hinnatõusu ohjamisest hoolivama maksupoliitika kaudu. „Astmeline tulumaks aitab tõsta Eesti ettevõtluse konkurentsivõimet, suurendada sotsiaalset sidusust ja solidaarsust ühiskonnas ning seeläbi vähendada selle liigset diferentseerumist.” 

Avalduses märgitakse veel, et järgmise aasta riigieelarve on mõeldud teenima neid, kes on niigi edukad ega vaja täiendavat toetamist – „Esimese Eesti“ toetamise arvel põlistatakse ühiskonnas vaesus ja eestlased muudetakse  rahvaks, kelle ainsaks väärtuseks on odav tööjõud.

Hetkel kuum