Olulised faktid, mida kasulik teada reisikindlustusest

Mihkel Vabrit 05. jaanuar 2011, 00:00

Õnnetus õpetab. Kes korragi enne reisi või reisil olles haigestunud, pidanud lennujaamas edasi lükatud reisi ootama või jäljetult kadunud kohvrit taga otsima, teab, kui vajalik on reisikindlustus.

Välisriigis toimunud kahjujuhtumi korral pööra olulist tähelepanu kõikide kahjujuhtumiga seonduvate dokumentide ja ka tõendite vormistamisele. Näiteks on vajalik arsti kirjalik diagnoos, kindlustusandja hüvitab reisi ajal haigestumise tagajärjel tekkinud kahju.

Hoia alles kõik tšekid! Kõik kuludokumendid (nii pagasi kadumise tõttu uute esemete soetamisel kui ka reisi ärajäämisest tingitud kulutuste tegemisel) on kahjujuhtumi korral hiljem hüvitamise aluseks.

Kui pagas on lennu ajal kaduma läinud või kahjustada saanud, pöördu viivitamatult lennujaamas pagasikahju infosse, kus vormistatakse vajalikud dokumendid, mille alusel saab selts hiljem kahju hüvitada. Juhul kui sa seda koheselt ei tee, on peaaegu võimatu kahju toimumist tõendada, sest tagantjärele on kahjujuhtumi kohta dokumente keeruline vormistada.

Reisitõrke korral on aga vajalik hüvitise saamiseks lennufirma tõestus, et reisitõrge on toimunud. Tasub teada, et ümberistumistega reiside puhul loetakse reisitõrkeks aega, mis jääb üle 30 minuti.

Tihti ei teata, et reisiaegse haigestumise või õnnetusjuhtumi korral hüvitab kindlustusandja kõik ravikulud. Siia alla käivad nii arstiabi kui ka ravimid, haiglapäevad ja põhjendatud taksosõidud. Näiteks jalaluumurru korral hüvitab hiljem kindlustusandja tšeki alusel taksosõidukulu traumapunkti ja tagasi.

Kui kahtled, helista. Kõhkluse puhul, kas ja kuidas käituda võimaliku kindlustusjuhtumi korral, tasub alati ühendust võtta kindlustusseltsi määratud SOS abinumbriga (märgitud poliisile).

Kuid milline on minu reisi jaoks sobiv kindlustuspakett? Eestis pakub reisikindlustust kokku viis seltsi, kuid kõigil neil on eri paketid ning seega ka oma erinevused. Kõige kiirem ja mugavam on pöörduda kindlustusmaakleri poole, kuid valiku tagamiseks tasub maaklerilt küsida, milliseid kindlustusseltse ta esindab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:45

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing