Krooni viimane hingetõmme näitusesaalis

ÄP 07. jaanuar 2011, 00:00

Ülemiste Citys üleval olev näitus on pühendatud pea 20 aastat kestnud taasiseseisvusaja tähtsale sümbolile Eesti kroonile, mis veel viimaseid päevi ringluses on.

Näituse eesmärk on näidata, et raha võib lugeda mitut moodi. Peale selle, et kroonid on/olid maksevahend, püüab Rene Haljasmäe anda neile väärtust säilitusköite näol.

Kroonid on köidetud rariteetseteks raamatuteks ilma nõela pistmata. Selline tehnika annab võimaluse rahapoognaid taaskasutada ja -köita.

Kroonid muudavad unikaalseteks neile kirjutatud märkmed ja kordumatuteks kaanteks kasutatud materjalid - nahk ja pärgament.

Maiu Kurvitsa portreefotod koondavad aga ühte Eesti krooni saamise ja olemisega seotud võtmepersoone ligi 20 aastat hiljem, samuti nende kokkuvõtvat arvamust oma raha ning krooniaja tähtsusest.

Üllatusena on selles reas ka üks arvamus rahva seast - Krooni talu peremehelt. Kuigi laused on sirgjoonelised ja otse öelduna kohati napid, on neis siiski suur rõõm ja hea tunne eduka ettevõtmise üle.

Neis on ka teadmine, et Eesti kroon ei kao kuhugi, jäädes kestma neis tulevates muutustes, mille teoks saamine oli ja on võimalik vaid tänu Eesti krooni tulekule.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:11
    Otsi:

    Ava täpsem otsing