7. jaanuar 2011 kell 7:07

Vare: kohtuta ei õpi me Savisaare asjast midagi

Transiidiärimees Raivo Vare arvates oleks hea, kui Keskerakonna esimees Edgar Savisaar pöörduks oma hea nime au ja väärikuse kaitseks kohtusse, nagu soovitas ka Venemaalt rahaküsimise asjaolude selgitamiseks kokku pandud Keskerakonna nn tõekomisjon.

"Mulle tundub, et kohtus asja ajamise vajalikkust ei mõisteta," ütles Vare. Kohust on sellepärast vaja, et praegu näeb see välja nii, et üks pool ütleb ühte ja teine teist. Samas teemaks on riigi fundamentaalsed julgeoleku huvid. Selle asja klaarimiseks Eesti seaduse järgi muud juriidilist protseduuri pole kui kohus. Muidu jääbki niimoodi, et enne valimisi saab mõttetult tümitada."

Vare ütles, et kui olukord saab kuidagi klaaritud, siis on asjal ka mõte. "Muidu me ei õpi sellest midagi. Parteide rahastamise suhtes ei ole keegi kõssanudki, räägitakse ainult sellest, et üks erakond on paha. Aga kas kõik muud on siis head? Eesti riigi fundamentaalsetes huvides tuleks asjale saada juriidiline kvalifikatsioon," oli Vare veendunud.

Krimelte juht Jaan Puusaag on sama meelt.

"Ma arvan, et kui ta seda ei teeks, siis on tal midagi varjata. Sellisel juhul on süüdistused õiged. Kohtusse minek on tema ainuke võimalus ja vaid tema enda huvide kaitsmiseks," ütles Puusaag. "See ei ole mitte rahva huvides, rahvas tegeleb oma asjadega."

Autor: Birjo Must, Anu Jõgi

Hetkel kuum