Cameron otsib ideid Põhjalast ja Baltimaadest

Sirje Rank 18. jaanuar 2011, 00:00

"Cameron on tõsiselt huvitatud sellest, et Põhjala ja Balti riikide kogemusest õppida, ütles Carter. Need on kõik avatud majandusega riigid, mis on lahti uutele ideedele.

Ettevõtjate delegatsioon. Valitsusjuhtidega koos on Londonisse kutsutud ettevõtluse esindajad ja visionäärid - Eesti delegatsiooni kuuluvad teiste seas infotehnoloog Linnar Viik, kaubandus-tööstuskoja peadirektor Siim Raie ja Tehnikaülikooli professor Mati Karelson.

Kokkutulemise idee sündis läinud aasta sügisel David Cameroni ja Rootsi peaministri Fredrik Reinfeldti kohtumisel. Mehed on mõtteid vahetanud ja koostööd teinud juba enne seda, kui Cameronist sai läinud kevadel Briti peaminister.

Kohtumise eesmärk on vahetada ideid, kuidas uute väljakutsete ees asju teistmoodi teha ja üksteiselt õppida. Eesti viib Londonisse eelkõige oma kogemused ja ettepanekud e-teenuste ja Euroopa ühtse digitaalse turu loomise vallas.

Viik soovib 5. põhivabadust. "Minu ettekanne käsitleb ELi turu nelja põhivabadust infoühiskonna kontekstis ning lisab juurde ettepaneku kehtestada 5. põhivabadus info ja teadmiste vaba liikumise tagamiseks," ütles Linnar Viik. Praegu on üsna tavaline, et info ELis inimestega üle riigipiiride kaasa ei liigu - olgu tegemist kutseoskuste või pensioniõigustega - ning et mingi digiteenuse kasutamiseks tuleb end "valetada" poolakaks või soomlaseks.

Hannes Astok tutvustab Londonis Eesti kogemust e-valimistega, Madis Tiik Eesti e-tervise projekti ning Mati Karelson uudset tehnoloogiat ainete omaduste prognoosimisel, mis võiks ettevõtetele anda väga suurt säästu. Siim Raie annab ülevaate aruteludest Eestis, kuidas tõsta inimeste ettevõtlikkust. "Eelkõige lähen aga ise õppima," märkis ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:45
    Otsi:

    Ava täpsem otsing