Toiduabi saajate hulka tahetakse Tallinnas kahekordistada

Silvia Kruusmaa 20. jaanuar 2011, 08:55

Eile toimunud kokkusaamisel Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondade juhatajate, Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti esindajate  ja Toidupanga juhtide vahel jõuti kokkuleppele, et kuu pärast peaks toiduabi saajate hulk Tallinnas kahekordistuma.

„Senini oleme Tallinna linnas abi saanud osutada Põhja-Tallinna ja Lasnamäe piirkonna inimestele, aga selge on see, et ka teistes linnaosades elab lastega peresid, kes toiduabi väga vajaksid,“ ütles Toidupanga koostöövõrgustiku juht Piet Boerefijn.

Ümarlauda juhtinud Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti hoolekande osakonna juhataja Uku Torjuse sõnul olid linnaosade esindajad toiduabi jõudmisest oma piirkonna inimesteni väga huvitatud. Ühiselt lepiti kokku, et esmajoones seatakse sihiks toiduabi jõudmine toimetulekuraskustesse sattunud lastega peredeni.

Peamised küsimused, mille lahendamisest tuleb alustada on toiduabi transpordi korraldamine linnaosadesse ja uute suuremate laoruumide leidmine. Toidupangale minnakse appi ka suuremate laoruumide leidmisel. "Leppisime linnaosade esindajatega kokku, et otsime ühiselt võimalusi Tallinnas Toidupangale suuremate laoruumide leidmiseks, praeguste ruumide suurus muutuks Toidupanga tegevuse laienemisel õige pea takistuseks," ütles Torjus.

Boerefijn ütles, et linnapoolne abi uute ruumide leidmisel on äärmiselt oluline, kuna praegused laoruumid on maksimaalses kasutuses. "Teeme praegu igal nädalal Tallinnas 170 toiduabi pakki ja iga kord on ruumid laeni kaste täis."

Tema sõnul on ainuke võimalus toiduabi saajate ringi hetkel laiendada, hakates toiduabi Tallinnas jagama mitte kord nädalas, vaid kaks korda nädalas. "Saaksime jagada abi saajad Tallinnas kaheks piirkonnaks – Lääne-Tallinn ja Ida-Tallinn, üks piirkond saaks abi nädala esimeses pooles ja teine piirkond teises pooles,“ pakkus Boerefijn välja. Sellel juhul saaks tema sõnul lähituleviku eesmärgiks võtta Tallinnas nädalas 320-le perele toiduabi andmise. "Selleks aga on vaja lahendada transpordi küsimus linnaosadesse, panna tööle jaotuspunktid ning leida ka vajalikud inimesed, kes aitaksid iganädalaselt kohapeal abi jaotamist ette valmistada ja organiseerida," lisas ta.

„Hetkel on Tallinnas 647 lastega peret, kes toimetulekutoetust saavad, tahaksime  juba kuu pärast anda igal nädalal abi neist vähemalt 320-le. Siis jõuaks toiduabi üle nädala kõikide nende peredeni Tallinnas,“ võttis  Boerefijn lähituleviku eesmärgid Tallinna osas kokku.

Toidupank on asutatud 2010. aasta märtsis Eesti-Hollandi Heategevusfondi Päikeselill ja Swedbanki poolt. Toidupanga tegevust toetab 2010. ja 2011. aastal Avatud Eesti Fond.

Toidupanga mündikampaania on ellu kutsutud Toidupanga laienemise toetuseks Eesti Pangaliidu, kodanikuliikumise Teeme Ära, Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, AS G4S Eesti ja Eesti Kaupmeeste Liidu poolt ning kutsub üles eraisikuid ja ettevõtteid annetama kroonimünte Toidupanga kogumiskastidesse üle Eesti kuni 31. jaanuarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. January 2011, 08:56
Otsi:

Ava täpsem otsing