Teefirma: panga teenustasud võiksid väiksemad olla

Anne Oja 08. veebruar 2011, 19:12

Teehooldusfirma Üle OÜ juhi Priit Posti sõnul võiksid kasumisse tõusnud pankade teenustasud praegusest väiksemad olla, kuid inimese ja võimaliku aktsionärina teevad finantsasutuste suured kasumid talle siiski rõõmu.

"Noh, sellele küsimusele ühest vastust ei ole. Pankade suured kasumid inimesena mind ehk rõõmustaksid, kuid ettevõtte juhina mitte," ütles Post vastuseks Äripäeva küsimusele.

"Kui ma oleksin panga aktsionär, oleks suured kasumid mulle kahtlemata head. Kui mu firmal on aga pangas konto, leian, et teenustasud on siiski natuke kõrged. Arvan, et pankade teenustasud võiksid väiksemad olla," selgitas Post.

Kohalike omavalitsuste ja riigi rahakotist sõltuva Üle OÜ käive pole veel 2008. aasta 278 miljoni krooni tasemele tagasi jõudnud. „Kahjuks on seal lumekoristuse ja teetööde raha ühel real ning kui on lumerohke talv, sööb lumekoristus suvised teetööd ära. Lisatöid lumega eriti võtta ei saa, sest kui on lumerohke, on seda igal pool. Tuleme Monicate ja Scarlettidega (2010. a lõpus möllanud lumetormid – toim) niigi vaevu toime,“ rääkis Post. 2009. aastal teenis Üle OÜ 192,9 miljoni kroonise käibe juures 28,3 miljonit krooni kasumit. Aasta varem oli kasumiks 32,8 miljonit krooni.

Swedbank teenis mullu Eestis 78 miljonit eurot (1 220,4 mln kr), SEB 49,1 miljonit eurot (768,2 mln kr) ja Nordea pank 25 miljonit eurot (141,2 mln kr) kasumit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. February 2011, 19:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing