Jaapani SKP kahanes, Hiina ametlikult teine

Fredy-Edwin Esse, California 14. veebruar 2011, 09:28

Jaapani sisemajanduse koguprodukt kukkus aasta viimases kvartalis kardetust vähem, kuid 2010 oli aasta, mil kaotati maailma suuruselt teise majanduse tiitel Hiinale.

Aasta kolme viimase kuuga kahanes jaapanlaste majandus eelneva aastaga võrreldes 1,1%, mille tingisid aeglustunud eksport ning valitsuse stiimulprogrammide lõppemine, vahendab uudisteagentuur Bloomberg. Agentuuri poolt küsitletud 26 ökonomisti prognoosisid 2%-st langust.

Jaapani aktsiaturg on täna rallinud, sest lootus maailmamajanduse taastumisest on tugevnenud naftahinna langemise ja rahvusvaheliste poliitpingete rahunemise valguses. Välisriikide majanduse taastumine aitab eksportijaid nagu Toyota ja Komatsu, kes on juba tõstnud selle aasta kasumiprognoosi.

"Tegu oli ajutise kahanemisega ja selle ning tuleva kvartali kasv võib kiireneda rohkem kui investorid prognoosivad," ütles Tokyo Barclays Capitali peaökonomist Kyohei Morita Bloombergile.

Bloombergi poolt küsitletud 14 ökonomisti prognoosivad 2011. aasta esimese kvartali majanduskasvuks 0,6% ning teise kvartali kasvuks 1,9%.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. February 2011, 09:28
Otsi:

Ava täpsem otsing