Hüvastijätt Eesti krooniga

ÄP 25. veebruar 2011, 00:00

Eesti vabariigi 93. aastapäevale pühendatud kontserdid "See on, laps, meie muld", heidavad viimase pilgu Eesti krooni kui ühe olulise rahvusliku enesemääramise alustala käibelt kadumisele.

Kontserdi peakorraldaja Karl Kermese sõnul tekkis Eesti krooni käibelt kadumisega kahjutundetaoline emotsioon, mis oli üks kontserdi korraldamise ajendeid.

Meie oma raha tuli käibele 18 aastat tagasi ning oli oluline rahvuse, ühtekuuluvuse ja eristuvuse sümbol.

"Elame suurte ja kiirete muutuste ajal ning väärtused, mis veel inimpõlve jagu tagasi olid olulised, võivad praeguses maailmas justkui hetkega kaduda," lausus Kermes.

"Kutsume inimesi kokku, et nad saaksid meenutada, kes me oleme, kust me tuleme, mõtiskleda meie elu põhiväärtuste üle, küsida endalt, kuhu me läheme ja milliseid otsuseid vastu võtame," lisas ta.

Kontserdil "See on, laps, meie muld" tulevad ettekandele Jarek Kasari ja Tõnis Mäe teosed, millele on teinud võimsad orkestriseaded Raul Sööt, Tõnu Kõrvits, Erki Pehk ja Rasmus Puur. Tõnis Mägi ja Jarek Kasar võtavad muusikapalade vahel aega ka selleks, et rääkida mõnusaid lugusid ja mõtiskleda oluliste teemade üle, mis puudutavad rahva põhiväärtusi.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing