Pärnu haiglas põles majandusruum

Katariina Krjutškova 25. veebruar 2011, 08:47

Öösel põles Pärnu haigla keldrikorrusel majandusruum. Inimesed tulekahjus viga ei saanud. Tulekahjusuits levis väheses ulatuses kuni seitsmenda korruseni, mõned patsiendid paigutati suitsustest ruumidest ümber haigla teise tiiba.

Teade tulekahjust jõudis häirekeskusesse kell 01.46, käivitunud automaatse tulekahju signalisatsiooni kaudu.

Haigla turvatöötaja üritas keldrikorrusel asuvat 4m2 suurust põlevat ruumi oma jõududega kustutada, kuid see tal ei õnnestunus. Kohale sõitnud päästjad kustutasid põlengu.

Tulekahjusuits levis väheses ulatuses seitsmenda korruseni. Suitsu oli nii vähe, et see patsientidele eluohtlik ei olnud. Mõned patsiendid paigutati ümber haigla teise tiiba. Ülejäänud ruumide puhul piisas, et tuulutuseks avati aknad.

Päästjad kontrollisid kogu haigla üle ning andsid patsientide rahustamiseks olukorra kohta selgitusi.

Tulekahjustusi sai keldrikorruse majandusruum, kust tulekahju alguse sai.
Tulepesade leidmiseks lammutasid päästjad ruumi lage ja seina. Keldris purunes veetoru ning ujutas osa keldrist üle.

Tulekahjule sõitis välja 7 päästeautot Pärnu, Kilingi-Nõmme ja Pärnu-Jaagupi päästekomandodest, maakonna operatiivkorrapidaja ning Lääne regiooni vastutav operatiivkorrapidaja. Tulekahju kustutati lõplikult kella 5.23-ks. Tulekahju tekkepõhjus on väljaselgitamisel.

Pärnu haiglas toimus kriisiõppus 18. septembril 2008, kui testiti haigla töötajate valmisolekut ohuolukorras käituda ja harjutati koostööd haigla, päästjate ja politsei vahel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. February 2011, 08:47
Otsi:

Ava täpsem otsing