Nädal täis eestimaist kvaliteeti

Signe Sillasoo 04. märts 2011, 00:00

Selle ja järgmise nädala sündmused väärivad oma eheduses ja headuses kvaliteedimärki. Ei juhtu iga päev, et mõne suurteose maailmaesiettekanne Eestis toimub. Erkki-Sven Tüüri "Ärkamine" on üks neist harvadest juhtudest.

Samuti ei jõua iga päev lavalaudadele armastatud eestimaine näitekirjandus. Andrus Kiviräha "Mees, kes teadis ussisõnu" on aga järgmisest nädalast Endla teatris publikuküps.

Filmifännide rõõmuks algavad 13. Eesti filmi päevad, kus vaatamiseks eelmisel aastal ilma teinud kodumaine kinokunst.

Ja kui kõigest sellest meeleolukaks äraolemiseks, uute mõtete saamiseks ning lihtsalt nautimiseks väheks jääb, siis pakub pisut võistlusmomenti ja närvikõdi vastlapäev. Tänavu siis naistepäevaga ühel päeval - 8. märtsil.

See on päev, kui võiks aja maha võtta, puhata ja pidutseda. Paljude naistepäevakontsertide kõrval, kus astuvad üles näiteks Anne Veski, Koit Toome, Ott Lepland, Kaunimate Aastate Vennaskond ja teised, toimub ka vastlaüritusi.

Ega saa ju seegi aasta jätta liugu laskmata ja õnne proovimata. Kui vanarahvatarkus linakasvatuse kohta ikka mingit motivatsiooni mõnusast talveilmast osa saada ei paku, siis võib testida muid tarkuseteri - näiteks minna kuud vaatama, mis ilu ja tervist toob, või käia kosjas, sest see on päev, kus äraütlemine on keelatud.

Eks proovige järele!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing