Suimets: see oli paanika

Raivo Sormunen, Silvia Kruusmaa 16. märts 2011, 07:57

Tegemist on vaieldamatult paanikaga, kus müüakse valimatult. Praegu turgudelt toimuvat ei saa kindlasti põhjendada Jaapani sündmustega, pigem on sealne olukord olnud esmaseks tõukeks, miks positsioonidest väljuda, nentis Swedbanki Baltikumi aktsiate maaklerosakonna juht Andres Suimets.

Kui vaadata turgude viimase kuue kuu tulemust on korrektsioon täiesti tervitatav, seda eriti Tallinnas kus peale väga head eelmist aastat algas ka 2011 äärmiselt positiivselt ning OMXT 780 punkti tasemetelt tegelikult aktiivsus kadus, ostjaid jäid selgelt paremaid tasemeid ootama.

"Seega olen arvanud, et Tallinnas me peaksime langema alla aastavahetuse taseme et aktiivsem kauplemine jälle algaks ning institutsionaalne huvi turule tekiks, seda kinnitasid ka me aktsiaanalüüsi hinnasihid kus selgeid ostusoovitusi jäi väheseks. Täna on kindlasti turule tekkinud atraktiivseid hinnatasemeid ent investor peaks arvestama et korrektsiooni põhja tabamine on tänamatu töö ning lühiajalistele kauplejatele ma pigem soovitaks oodata kuni turg positiivseks pöördub enne kui aktsiaid jälle osta. Pikemaajalistele investoritele on juba täna häid tasemeid ja kuigi turg võib veel langeda tuleks ratsionaalselt arutleda, mis on viimastele päevadel nii drastiliselt muutunud näiteks Eesti ettevõtete jaoks," rääkis Suimets.

Kindlasti on karta lühiajaliselt raha väljavoolu institutsioonidest ning arvestades meie suurt sõltuvust üksikutest rahavalitsejatest võib see ka meid mõjudada, täna saab pigem öelda, et languse taga on kohalikud ja enamjaolt jaekliendid, mis ei tähenda, et institutsionaalsed välisinvestorid saavad endale lubada pikemalt turgudel toimuvat pealt vaadata. "Kindlasti tuleks läheneda praegu toimuvale ettevaatlikult, aga ma näen täna pigem paljusid huvitavaid võimalusi mille riskitegur ei ole muidugi väike, aga klassikuid tsiteerides tuleb ahne olla ikka siis, kui teised on kartlikud," märkis Suimets.

 

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    17. March 2011, 11:44
    Otsi:

    Ava täpsem otsing