ConocoPhillips plaanib müüa 20 miljardi eest varasid

Rait Rebane 23. märts 2011, 19:32

Ühendriikide suuruselt kolmas naftatootja teatas täna, et võib kahekordistada 20 miljardi dollarini väheväärtuslike varade müüki. Saadud rahaga plaanib ettevõte osta tagasi aktsiaid.

Conco eesmärk suurendada aktsiaväärtust võlgade vähendamise, aktsiate tagasiostu ning kõrgemate dividendidega läbi võeti vastu 2009. aasta teises pooles. Houstonis baseeruv ettevõte teatas esialgu, et müüb 10 miljardi dollari eest maha väheväärtuslikke nafta ja gaasimaardlaid, kuid täna täpsustas, et summa võib ulatuda 20 miljardi dollarini.

Kuigi ettevõte ei täpsustanud, mis varad müüki paisatakse, on esindajate sõnul tegemist aegunud ning kõrgete kulutustega projektidega.

Nädala esimeses pooles teatas Deuche Banki analüütik, et Conoco võib müüa oma osaluse Kanada, Kasahstani ja Aserbaidžaani naftaväljadel.

ConocoPhillipsi tegevjuht teatas täna investoritel, et ettevõte keskendub tulevastel aastatel aktsia väärtuse suurendamisele. Siiani on Conoco varade müügist teeninud 7 miljardit dollarit. Samuti müüs ettevõte 20 protsendise osaluse LUKOIL-is 8,3 miljardi dollari eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. March 2011, 19:32
Otsi:

Ava täpsem otsing