Ravimitootja Cephaloni aktsia +28 protsenti

Rait Rebane 30. märts 2011, 21:30

Ühendriikide ravimitootja Cephaloni aktsia tegi kolmapäeval hüppelise hinnakasvu 75 dollarini. Ettevõtte aktsia viis enam kui 28 protsenti ülespoole konkurendi Valeanti ülevõtmise pakkumine.

Eile hilisõhtul teatas USA ravimitootja Valeant, et pakkus konkurendi Cephaloni, kes teeb ravimeid närvisüsteemi haiguste nagu näiteks narkolepsia vastu, eest ligi 5,7 miljardit dollarit. Ettevõte lisas, et finantseeriks ostu peamiselt Goldman Sachsi laenuga.

Kanadas baseeruv Valeant on kahe hiljuti ühinenud ravimitootja Biovaili ja Valeanti ühisettevõte, tehingu maksumus sel korral ulatus 3 miljardi dollarini.

Cephaloni esindaja teatas täna, et ettevõtte juhatus vaatab läbi ostupakkumise ning annab vastuse järgmisel nädalal.

Eile avaldatud pakkumine andis tõuke ka ühele peamisele ravimisektori indeksile, NYSE Arca Biotechnology indeks on kerinud protsenti punktini.

Cephaloni aktsia päevane kauplemisaktiivsus on keskmiselt 1,72 miljonilt täna hüpanud 28,39 miljoni aktsiani, väärtpaberi hind on pärastlõunaks kerkinud 28,12 protsenti 75,27 dollarini. Ostupakkumise teinud Valeanti aktsia on tõusnud 9,75 protsenti 48,72 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. March 2011, 21:31
Otsi:

Ava täpsem otsing