Maksuamet otsis läbi Jüri Mõisa osalusega firma

Kadrin Karner 21. aprill 2011, 00:00

Mõisa sõnul oli kohale toodud ka K-komando. "Ma ei tea, mida nad täpselt otsisid. Väga jutukad nad ei olnud," märkis ta. K-komando kaasamist läbiotsimisse nimetas Mõis muljetavaldavaks jõudemonstratsiooniks, kus n-ö hambuni relvastatud üksus oli toodud läbiotsimist valvama.

Ärimees kinnitas, et teadlikult ja tahtlikult ettevõte kindlasti mingit kuritegu toime pannud ei ole.

Prokuratuur kahtlustab Mõisaga seotud Letofin Tradingut ja sellega seotud isikuid suures ulatuses maksude maksmisest kõrvalehoidumises ning esitas kahtlustuse kuuele inimesele ja kahele firmale.

"Mida läbiotsimisel otsiti, ei saa kahjuks avaldada," ütles Põhja ringkonnaprokurör Tambet Grauberg. Tema sõnul peeti kuuest kahtlustatavast neli eile kinni. "Kahtlustatavate vahistamine on otsustamisel," täpsustas ta.

Maksukahju võis tekitada tehing toiduõliga. Kui suur oli kahtlustuse kohaselt tekitatud kahju, prokuratuur praegu veel öelda ei saanud.

Graubergi sõnul ei vasta K-komando viibimine läbiotsimiste juures tõele.

Mõisa sõnul seisneb kahtlustus toiduõli ostutehingu maksudeklaratsioonis valeandmete esitamises.

Letofin Tradingu juhatusse kuuluvad äriregistri andmetel Leonid Eivin, Mark Eivin ja Sander Maasik. Jüri Mõis on ettevõtte üks omanikke ja nõukogu liige.

Ettevõtte omanikeringi kuuluvad veel juhatuses olev Sander Maasik, Leonid, Larissa ja Mark Eivin, Jevgeni Kostjutsenko, Jurij Strugovec ja Jevgeni Sergejev.

Ettevõte 2009. aasta majandusaruande kohaselt tegeleti lisaks vedelkütuse hulgimüügile ka rapsiõli hulgimüügiga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing