Investorid tervitasid Apple kvartalitulemusi

Rait Rebane 21. aprill 2011, 20:24

Eile hilisõhtul eelmise kvartali tulemused avaldanud Ühendriikide tehnoloogiagigant Apple valmistas investoritele heameelt ning tänasel kauplemissessioonil on ettevõtte aktsia tugevalt kosunud.

Apple aktsionärid võivad viimaks kergemalt hingata, kuna ettevõtte tulemusi ei ole mõjutanud Steve Jobsi taandumine, samuti on Jaapani maavärinast tekkinud kulud on minimaalsed. Eile hilisõhtul avaldatud kvartalitulemuste põhjal on näha, et tehnoloogiagigandil on seljataga järjekordne edukas kvartal.

iPhone’ide edukas müük esimeses kvartalit üllatas investoreid ning analüütikuid. Nimelt prognoositi müügiks 16,3 miljonit telefoni, kuid ettevõtte suutis müüa 18,7 miljonit iPhone’i.

Apple puhaskasum kerkis aastataguselt 3,07 miljardilt 5,99 miljardi dollarini, mis teeb aktsiakasumiks 6,4 dollarit. Ettevõtte käive kerkis 83 protsenti 24,7 miljardi dollarini, analüütikud prognoosisid tulemuseks 23,4 miljardit.

Mitmed analüütikud tõstsid suurepäraste tulemuste peale ettevõtte aktsia hinnasihti. Piper Jaffray analüütik Gene Munster tõsit Apple aktsia hinnasihi 483 dollarilt 554 dollarini.

„Oleme kindlad, et Apple suudab järgmisel neljal aastal stabiilselt käivet kasvatada 20 või enam protsenti,” teatas MarketWatchile Munster.

Neljapäeva pärastlõunaks on Apple aktsiahind kerkinud 2,76 protsenti 351,86 dollarini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. April 2011, 20:24
Otsi:

Ava täpsem otsing