Internetiühendus on aluseks kõikidele teenustele

Valdur Laid 25. aprill 2011, 00:00

Kui kindel on Eesti sidevõrk? Kommunikatsioon on strateegiliselt ülioluline, kas selles võiks olla riigi julgeolekule oht, et Elionil on välismaised omanikud... võrdluseks võib vist tuua olukorra, kus riigi rahakoti hoidmine (pangandus) on antud võõraste kätte...? Jätkates paralleeliga pangandusest - riik ei pea strateegiliste valdkondade edukaks toimimiseks olema omaniku rollis.

Sideteenuste valdkond on Euroopa Liidus ja Eestis väga selgelt reguleeritud ning see ei sõltu omanikest. Elion ei ole ka ainus sidevõrgu omanik Eestis.

Hiljuti toodi välja tõik, et Eesti ettevõtete IT-lahendused pole väga arenenud, lisaks ei jagu häid IT-mehi. Kas me IT-võimekus on tõesti madal? Põhiliseks mureks on pigem see, et IKT kasutamisest saadav tootlikkuse kasv on väike, et IKT võimalusi ei suudeta piisavalt enda kasuks rakendada, ei nähta võimalusi, mida IKT asjakohane kasutamine võiks ettevõttele anda. Lahendusena näeme Elionis suurema rolli võtmist, et luua väikestele ja keskmistele ettevõtetele mitmeid nende äri jaoks kasulikke, lihtsaid ja mugavaid teenuseid.

Milliseid lisateenuseid hakkab Elion Microlinkiga pakkuma? Hakkame tänu ühinemisele ühisele äriklientuurile pakkuma ühte vastutajat ja teenusepakkujat n-ö klaviatuurist serverini. Kliendil saab olema üks partner, kelle poole pöörduda kõikide IKT vajaduste ja probleemidega. Tulevikus näeme suurt potentsiaali ka ettevõtetele loodud teenustes, mis aitavad neil oma äri hõlpsamalt ajada. Eelkõige plaanime liikuda jõuliselt edasi riist- ja tarkvara teenusepõhiste ärimudelitega.

Kuna internetiklientide arvu osas enam väga palju saavutada pole, siis mis võiksid järgmised suured sammud/projektid olla internetiühenduse valdkonnas? Oluline samm, mis nõuab mahukaid investeeringuid, on nn tulevikukindla interneti ehk fiiberoptilise võrgu ehitamine. Seda just põhjusel, et kvaliteetne ja kiire internetiühendus on vundamendiks kõikidele tänapäevastele teenustele, mida mainisin põgusalt ka ühes eelmises vastuses.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing