Nokia tulemus tuli üle ootuste tugev

Romet Kreek 25. aprill 2011, 00:00

Soome kunagine lipulaev Nokia teatas neljapäeval analüütikute oodatust parematest kvartalitulemustest. Aktsia reageeris uudisele tõusuga, mis hiljem asendus langusega.

Nokia esimese kvartali puhaskasum kasvas aastaga 32%, 231 miljonile eurole. Rahvusvahelisele raamatupidamisstandardile IFRS mittevastav kasum kahanes 1,4%, 344 miljonile eurole. Analüütikud ootasid Nokialt 177 miljoni euro suurust puhaskasumit. Ka Nokia käive tuli analüütikute ootustest suurem. Ettevõtte käive kasvas 9%, 10,4 miljardile eurole, vahendas Hugin. Analüütikud ootasid 6,5% käibe kasvu, 10,14 miljardile eurole.

Ärikasumimarginaal jäi analüütikute oodatule kõvasti alla. Analüütikud ootasid, et ärikasumimarginaal väheneb 3,6 protsendipunkti võrra, 8,5%. Ärikasumimarginaaliks kujunes 6,8%.

"Esimeses kvartalis liikusime strateegia defineerimisest selle elluviimisele," kommenteeris tulemust Nokia juhatuse esimees Stephen Elop. "Selles valguses olen rahul, et sõlmisime Microsoftiga lepingu ja meie disaini- ja telefoniehituse tööd on juba käimas. Tugeva esimese kvartali järel ootame raskemat teist kvartalit."

Apple ületab unistusi. Kolmapäeval USA aktsiaturu sulgemise järel avaldas tulemused ka Apple. Tulemus oli silmapaistev. Ikka ja jälle taban end esitamast küsimust - kui kaua suudab Apple jätkata sellises tempos kasvu. Kasum kasvas 95% ja käive 83%.

Ka seda on raske uskuda, et telefoni- ja arvutitootja suudab teenida samasse suurusjärku kasumeid kui USA suuremad pangad või kütusekompaniid. Ega 6 miljardi dollarilist kasumit ilma lojaalsete kundede ja hea tootearenduseta naljalt ei teeni, kui jutuks on tehnoloogiakompanii. Nokia juht hävitab ettevõtte arendusüksust ja suundub madalama marginaaliga äridele.

Apple aktsia on üllatavalt odavaks muutnud. Apple P/E oli 16,3 võrreldes Nokia 12,3ga. Nokia kasuks räägib 6,7% dividenditootlus, mille maksmiseks kulub 40 senti aktsia kohta võrreldes 50sendise kasumiga aktsia kohta. Kui kasum kahaneks, siis millest makstaks dividende?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing