Kõuts nõustab Rahumägi firmat

Hannes Sarv 03. mai 2011, 00:00

"Ma ei ole oma hinge maha müünud, ärge seda otsige minu käest," ütles Kõuts kommentaariks küsimusele, kas ta on turvafirma palgal. "Ma olen püüdnud konsulteerida kõiki osapooli, kes võitlevad Somaalia piraatlusega - sealhulgas Eesti mereväge ja ka võimalikke Eesti turvafirmasid, kes võiksid soovida seal osaleda," selgitas Kõuts. Kuigi tal mingit töösuhet ESCga ei ole, märkis Kõuts, et ta ei keelanud oma nime väljapanekut firma kodulehel, kui seda peaks piirkonnas tegutsemiseks vaja minema.

Kõutsi üheks olulisemaks teemaks eelmise riigikogu riigikaitsekomisjoni liikmena oli võitlus Somaalia piraatlusega. Ta oli piraatidevastast võitlust käsitleva Euroopa Liidu raporti üks koostajatest. Teise endise riigikogulase Rahumägi kontrolli all oleva turvafirma OÜ ESC üks tegevussuundi on samuti võitlus Somaalia piraatidega India ookeanil Adeni lahe piirkonnas.

Sügisel teatas toona veel riigikogus olnud Rahumägi, et omandas OÜ Kitevale kaudu ESCis 70% suuruse osaluse. Tegelikult oli Rahumägi sama firma asutaja ja sügisel liikus osalus ESCis tema kätte tagasi. Firma väiksemad osanikud on Rahumägi belglasest äripartner Eric J. Van de Wynkele ja Henn Ruubel.

Märtsis kirjutas Eesti Päevaleht, et OÜ ESC korraldab infopäevi kaitseväelastele ja kutsub kutselisi sõdureid kõrge palga eest piraatidega võitlema.

Kõuts ja Rahumägi ei kuulu märtsis valitud uue riigikogu koosseisu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing