Uus tärnisüsteem suureks võimaluseks Eesti hotellidele

Sigre Luts 05. mai 2011, 00:00

Uus tärnisüsteem toob kasu nii klientidele kui ka hotellidele. Mai alguses Eestiski rakendunud üleeuroopaline tärnisüsteem Hotelstars muudab hotellid-motellid turistidele paremini võrreldavaks ja motiveerib panustama klienditeenindusele. Tärnisüsteem toob kasu nii kliendile kui ka hotellipidajale ning tõstab ka Eesti üldist atraktiivsust reisisihina.

Statistikaameti andmeil on Eestis registreeritud üle 1000 majutusettevõtte. Enamik neist väiksemad teenusepakkujad, nt turismitalud. Suuremaid on sadakond - Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu liikmete seas on praegu 68 hotelli, neist 28-le on omistatud teenuse tasemele viitavad tärnid.

Ühtne süsteem. Kindlasti on paljud Euroopas reisides imestanud, kuidas mõni kolmetärnihotell teisest nii palju parema või hoopis halvema mulje jätab. Tegelikult ongi eri riikides tärnidel olnud väga erinev tähendus. Mullu käivitunud Hotelstarsi tärnisüsteemi keskne idee ongi muuta hotellide kvaliteedimärgistus külastaja jaoks võrreldavaks. Selleks omistatakse nii hotellidele kui ka motellidele tärne ühtsete põhimõtete alusel. Hotellide tärnid on vahemikus ühest viieni ja motellidel ühest kolmeni. Praeguseks on uus tärnisüsteem kasutusel mitmes riigis, kokku kuulub võrgustikku 18 000 majutusasutust.

Seni Eestis kehtinud tärnisüsteemi puudus on olnud jäikus. Ette on kirjutatud miinimumnõuded, mis peavad olema täidetud 100%. Samas ei arvestanud senine süsteem mitmeid tegureid, mis kliendi külastuskogemust mõjutavad. Seetõttu on uus tärnisüsteem oluliselt paindlikum - miinimumnõuetele lisandub mitmest kategooriast kogutav punktisumma, mis võimaldab hotellil kujundada selgemini välja oma nägu ja kasutada seda konkurentsieelisena.

Paindlikum, kuid samas ka senisest palju põhjalikum. Kliendile on kindlasti oluline, et paindlikum, kuid ka põhjalikum hindamissüsteem pöörab rõhku teeninduse kvaliteedile, mida seni olulise tegurina ei arvestatud. Muu hulgas tähendab see, et majutusasutuse pidaja on motiveeritud kliendi rahulolu peale rohkem mõtlema. Sellele aitab kaasa ka senisest tõhusam kontroll. Uue tärnisüsteemi järgi kontrollitakse nõuetest kinnipidamist igal aastal. Samuti tekib võimalus pisteliseks, etteteatamata kontrolliks. Kokkuvõttes, tänu võrreldavusele ja tagatud kvaliteedile kasvab usaldus tärnihotellide vastu nii kodu- kui ka välismaise turisti silmis.

Kutsume kõiki majutusasutusi uue tärnisüsteemiga liituma - kasu uuest tärnisüsteemist saavad nii majutusteenuse pakkujad kui ka kliendid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:52
Otsi:

Ava täpsem otsing