LHV: Olympicu tulemus parem, kui esialgu paistab

Fredy-Edwin Esse, California 05. mai 2011, 11:48

Olympic EG majandustulemusi kommenteerides ütles LHV analüütik Nils Vaikla, et kasuminumbrid on paremad, kui esmapilgul paistavad, ja firma käibe kasv oli muljetavaldav.

Järgneb Nils Vaikla kommentaar:

Olympic Entertainment Groupi esimese kvartali tulemused olid paremad kui kasuminumbrid, mis kvartaliaruandest esmapilgul peegelduvad. Tulemuste üldpildile andsid rohkelt tooni Rumeenia turult väljumise ning Poolas kasiino sulgemisega seotud ühekordsed kulud väärtuses 2,9 miljonit eurot.

Sellest hoolimata lõpetas Olympic kvartali väikeses puhaskasumis, mis tähendab, et ilma erakorralise kulude negatiivset efekti arvesse võtmata oli tegemist üsna korralike finantstulemustega. LHV Pank ootas puhaskasumiks 0,3 miljonit eurot ehk ettevõtte kvartalikasum vastas meie ootustele.

Seni arvestatavat kahjumit teeninud Rumeenia kasiinode sulgemine tõstab tulevikus ettevõtte kasumlikkust ning teeb grupi finantstulemused vähem kõikuvaks.

Muljetavaldav oli Olympicu käibe kasv, mis näiteks ettevõtte suurimal turul Eestis ulatus aastases võrdluses koguni 36%ni. Esimese kvartali käive ületas ka meie ootusi, milleks oli 30 miljonit eurot.

Prognoosime, et kahjumlike operatsioonide lõpetamine ning Kesk- ja Ida-Euroopa turgude viimaste kvartalite tubli käibe kasv avaldub peagi ka ettevõtte puhaskasumi real.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2011, 13:36
Otsi:

Ava täpsem otsing