Olympic teavitas aktsionäre kõrvetada saamisest

Kadrin Karner 06. mai 2011, 00:00

"Kas Rumeenia võtame välja?" küsis üks koosoleku ettevalmistaja teistelt, võttis lipu ja hakkas sellega ära minema. Jäi siis aga kahtlevalt seisma. "Küsime pärast Armini (OEG suuromanik Armin Karu - toim) käest üle," soovitas teine. Kuna aga Karu jõudis koosolekule viimasel hetkel, siis otsustati probleem lahendada nii, et Rumeenia lipp pandi OEG tegevusgeograafiat iseloomustavate lippude rivisse kõige äärmiseks.

Koosolekul rääkis OEG suuromanik ja nõukogu esimees Karu, et kuigi ka tulevikus plaanitakse laieneda, kaalutakse laienemisotsuseid senisest veelgi hoolikamalt. "Oleme Rumeenia koha pealt natuke kõrvetada saanud," tunnistas Karu aktsionäridele.

Rumeenia osutus kehvaks valikuks. Karu kinnitas Swedbank Markertsi kolmapäeval avaldatud OEG Rumeeniast lahkumisest tingitud kiiranalüüsi tulemust, et nelja-aastane tegutsemine ning turult lahkumine tõi ettevõttele umbes 30 miljoni eurose kahjumi.

"Sisenesime Rumeenia turule 2007. aasta aprillis ja siis veel kriis alanud ei olnud. Kriis hakkas seal tunda andma 2007. aasta poole peal. Kahjuks lõi see Rumeeniat väga valusasti," rääkis Karu.

Karu sõnul lõi kriis Rumeeniat valusamini kui kõiki teisi riike, kus OEG tegutseb. "Valusamini kui Eestit ja teisi Balti riike," lisas ta ja märkis, et just seetõttu vähenesid seal käibed juba 2008. aastal. "Teiseks, ma ei häbene öelda, et see riik on ikkagi väga korrumpeerunud. Olles tegutsenud kaheksas riigis, võin öelda, et nendest oli Rumeenia kõige korrumpeerunum," tõi Karu välja teise põhjuse, miks Rumeeniast lahkuti.

Karu sõnul polnud OEG konkurendid börsiettevõtted ja nad said seetõttu endale rohkem lubada kui OEG. "Jäime konkurentsis alla, kuna mängisime ausalt," ütles ta.

2010. aasta poole pealt tõsteti Rumeenias märkimisväärselt ka hasartmängumaksu. Karu sõnul pani see punkti OEG soovile seal äritegevus lõpetada.

OEG aktsionär Hillar Viks ütles, et ta ootab OEG-lt pigem jõulist laienemist kui dividende. Ta lisas, et kuna ettevõte sai Rumeenias kõrvetada, siis oleks kõige targem praegu oma positsioone turgudel, kus juba tegutsetakse, tugevdada. "Ja natuke aktsionäridele meelehead teha," lisas ta.

Aktsionär Rene Ilves ütles, et kuna OEG-l ei ole praegu jaotamata kasumit, läheb dividendide maksmiseni veel aega. Tema eelistaks näha, et kasiinoettevõte laieneks Ukraina turule.

Korralikud tulemused. OEG tegutses kuni 2009. aasta suveni Ukraina turul, kuid riigi uued seadused ja kasiinoettevõtete tegevuse peatamine teadmata ajaks sundisid OEGd sealt lahkuma. Ilves ütles, et kui Ukraina poliitiline situatsioon on paranenud, võiks taas seda turgu proovida.

LHV analüütik Nils Vaikla ütles OEG esimese kvartali tulemust kommenteerides, et kasvunumbrid olid paremad, kui esmapilgul näib. Vaikla ütles, et vaatamata Rumeeniast väljumisele ja ühe kasiino sulgemisele Poolas lõpetas OEG kvartali väikeses puhaskasumis ja ilma erakorraliste kulude negatiivse efektita oli tegemist üsna korralike finantstulemustega.

"LHV Pank ootas puhaskasumiks 0,3 miljonit eurot ehk ettevõtte kvartalikasum vastas meie ootustele," märkis Vaikla. Käive aga lausa ületas LHV ootusi.

Olympic Entertainment Group teenis esimeses kvartalis 0,2 miljonit eurot kasumit, aasta varem jäi kasiinokett 0,3 miljoni euroga kahjumisse.

Olympicu esimese kvartali käive oli 29,1 miljonit eurot ning äritulud ulatusid 31,1 miljoni euroni, mida on 18,3 protsenti rohkem kui eelmisel aastal.

Kontserni EBITDA (kulumieelne ärikasum) kasvas aastataguselt 4,4 miljonilt eurolt 6,3 miljonile eurole. Märkimisväärne osa Olympicu müügikasvust tuli Eestist, mis andis kvartaliga 8,44 miljonit eurot ehk 35,8 protsenti suuremat tulu kui aasta eest.

Lisaks Rumeenia ettevõtete müügile tuli sulgeda üks kasiino Poolas seoses litsentsi lõppemisega, mille tulemusena hinnati alla varasid kokku 2,9 miljonit eurot.

Rumeenia ärid Iisraeli ettevõtjale. Olympic EG sõlmis 30. aprillil aktsiate müügilepingu, millega müüakse osalused kõigis kolmes Rumeenia tütarettevõtjas Olympic Casino Bucharest S.R.L, Muntenia Food and Beverage S.R.L. ja Olympic Exchange S.R.L. Iisraeli eraettevõtjale. Tehingu hind on 0,5 miljonit eurot. Rumeenia operatsioonide lõpetamisest saadav erakorraline kahjum on 2,5 miljonit eurot.

Seoses Rumeenia tütarettevõtete müügiga hinnati alla põhivarasid summas 1 252 000 eurot, kuivõrd nende põhivarade kaetav väärtus ei ületanud bilansipäeval nimetatud varade bilansilist väärtust. Sarnasel põhjusel hinnati alla muid varasid summas 1 248 000 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing