Ühiskonna ahistavad haarmed

Signe Sillasoo 06. mai 2011, 00:00

Euroopa päeva raames jõuab kinolinale mullu Saksamaa parimaks filmiks tunnistatud "Võõras", mis mõtiskleb peresuhete ja ühiskondlike tavade teemadel.

Homme tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul kontserdi, passimängu ja mitmesuguste muude tegevustega Euroopa päeva.

Sel puhul jõuab kaks päeva hiljem Artise ekraanile Feo Aladagi film "Võõras", mis on pälvinud Euroopa Parlamendi auhinna Prix Lux.

Linateos valiti 2010. aastal parimaks Saksa filmiks ning esitati parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.

Kommunikatsiooni, psühholoogiat ja näitlemist õppinud Feo Aladagi esimese täispika filmi fookuses on diskrimineerivad ja seksistlikud kultuurilised traditsioonid, peresidemed ning au.

Filmi peategelane on noor ema Umay. Ta on sündinud Saksamaal, kuid suundub õige pea elama oma päritolumaale Türki, et olla koos oma poja ja abikaasaga. Traditsioonid ja tavad neis kahes ühiskonnas on mõningal puhul nagu öö ja päev.

Patriarhaalne kord, naiste alavääristamine ja väärkohtlemine ei mahutu kuidagi Umay maailmapilti, veel vähem tahab ta, et tema poeg sellised arusaamad omandaks. Et sellest kõigest pääseda läheb ta tagasi Saksamaale.

Perekonna algne rõõm tema tuleku üle muutub kiiresti pahameeleks, kui tema isa ja vennad saavad teada naise naasmise tegeliku põhjuse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing