Anu Jõgi • 10. mai 2011 kell 9:44

Rahandusministeerium uuendas eurotoetuste keskkonda

Struktuurifondide veebikeskkonnast leiab senisest lihtsamini infot nii struktuuritoetuse taotlemise kui juba toetuse saanud projektide kohta, teatab rahandusministeerium.

Veebikeskkond www.struktuurifondid.ee on peamine infoallikas Euroopa Liidu struktuuritoetuste kohta Eestis. Järgneval neljal aastal moodustavad välisvahendid riigieelarve mittemaksulistest tuludest keskmiselt 60 protsenti.

Rahandusministeeriumi asekantsler Ivar Sikk selgitas, et uuenduste käigus lihtsustati veebikeskkonna ülesehitust ja kaasajastati sisu, et huvilised leiaksid lihtsalt ja kiiresti info valdkondlike toetuste kohta. „Mida paremini suudame avalikkust informeerida, seda läbipaistvam on toetuste kasutamine ning suurem usaldusväärsus nii Eesti elanike kui Euroopa Komisjoni silmis,“ lisas Sikk.

Üks põnevamaid veebikeskkonna arendustöid on ministeeriumi teatel Eesti kaart, mis näitab maakondade kaupa toetuste kasutamise statistikat reaalajas. Samuti on igal soovijal võimalik lehel avaldatud uudised tellida otse oma e-postkasti, lisatud on ka lühivideod edukatest projektidest. Peagi avatakse keskkonnas foorum, kus saab küsimusi esitada ning arutleda toetuse taotlemise ja elluviimisega seotud teemadel. Struktuuritoetuste veebikodu esinduse leiab nüüd ka suhtlusvõrgustikust Facebook.

Perioodil 2007–2013 on Eestil võimalik kasutada Euroopa Liidu struktuuritoetust ligi 3,40 miljardit eurot. Tänaseks on projektidele väljamakseid tehtud juba rohkem kui 1,04 miljardi euro ulatuses, mis moodustab 30 protsenti Eestile antavast toetusest.

Veebikeskkonna uuendustööd on samuti rahastatud Euroopa Liidu struktuuritoetusest.

Euroopa Liidu struktuuritoetuse kasutamist Eestis koordineerib rahandusministeerium, kelle tellimusel valmisid veebikeskkonna uuendustööd 

Hetkel kuum