Silvano tõstis kasuminumbri uuele tasemele

Raivo Sormunen 12. mai 2011, 00:00

Valgevenes Milavitsa kaubamärgi all naistepesu tootva börsifirma esimese kvartali kasum hüppas enam kui kahekordseks ja ulatus 5,09 miljoni euroni (0,13 euroni aktsia kohta). Tänu ülikiirele kasvule kukkus Silvano FG viimase kaheteist kuu P/E (hinna/kasumi) suhe eile 8,7ni, mis on Tallinna börsifirmade hulgas konkurentsitult madalaim näitaja.

"2011. aasta oodatavate suhtarvude poolest (P/E, EV/EBITDA) kaupleb Silvano ligi 50protsendise allahindlusega regiooni sarnaste ettevõtete suhtes," kiitis väärtpaberit Trigon Fundsi fondijuht Mehis Raud, kes alustas Trigon Uus Euroopa Väikeettevõtete Fondi Silvano FG aktsiate ostmist juba 2008.-2009. aastal. Praegu on Silvano aktsiate all 4,2% fondi portfellist.

Silvano mainib kvartaliraportis, et esimese kvartali rentaablusnäitajad kujunesid kõrgemaks tänu põhimüügiartikliteks kujunenud ujumisrõivaste ja moekollektsioonide müügile. "Esimese kvartali müügitase jääb tavaliselt alla kõrghooaja (teine ja kolmas kvartal) näitajatele, kuid rentaabluse kasv oli 2011. aasta esimeses kvartalis väga suur. Kavandatust pisut paremate tulemuste saavutamisele aitasid kaasa Venemaa turu järjepidev kasv, Ukraina majanduse märgatavam elavnemine, suur müügikäive Valgevenes ja taastuvad Balti turud," märgib Silvano.

Analüütikud rahul. SEB Enskilda analüütiku Pavel Lupandini sõnul olid Silvano esimese kvartali tulemused väga head ja pank kordas aktsiale antud ostusoovitust. Kvartali puhaskasumiks ootas pank 2,2 miljonit eurot, kuid tegelikkuses ulatus kasum ligi kaks ja pool korda suurema numbrini. Enskilda sõnul tuli peamine erinevus sisse finantstulude juures, mis ulatusid prognoositud 0,4 miljoni asemel tegelikkuses 1,9 miljoni euroni.

Ka LHV polnud kiidusõnadega kitsi. Panga vanemanalüütik Kristo Oidermaa sõnas, et praeguse hinnataseme juures on Silvano FG aktsia odav ning esimese kvartali tulemused võivad kindlasti aktsia hinnale tuge pakkuda.

LHV kordas aktsiale antud "osta" soovitust, kuid Oidermaa ei andnud eile veel vastust küsimusele, kas pangal on kavas aktsia hinnasihti praeguselt 4,1-4,5 eurolt kõrgemale tõsta.

Naistepesu tootja müügitulu ulatus esimeses kvartalis 25,6 miljoni euroni, mida on 26,9% enam kui aasta eest. See oli ka ainuke number, kus Silvano sai analüütikute käest veidi "võtta".

Nimelt ootas Swedbanki analüütik Risto Hunt Silvanole veidi suuremat hulgimüügikäivet. "Me olime liiga optimistlikud hulgimüügi suhtes, mis ulatus 21,5 miljoni euroni ehk prognoositust umbes 2 miljonit eurot madalama tasemeni. Kuna Silvano kasumlikkus ületas aga märkimisväärselt ka Swedbanki ootusi, jättis pank aktsiale "akumuleeri" soovituse alles ja tõstis väärtpaberi hinnasihti 3,69 eurolt 3,86 eurole.

Väike murelaps on Valgevene turg. Riigi majandus seisab silmitsi suure jooksevkonto defitsiidiga ja Valgevene rubla eile sisuliselt devalveeriti veerandi võrra.

Silvano märgib oma aruandes, et alates 16. märtsist on Valgevenes olnud välisvaluutaturuga raskusi, kuid avaldab lootust, et praeguses kvartalis olukord normaliseerub.

Mehis Raud tunnistab, et poliitiliselt ja majanduslikult on 2011. aasta algus olnud Valgevenele raske. "Hiljutised opositsiooniliikmete arreteerimised ja valuuta devalveerimine on selged näited poliitilisest ja majanduslikust kriisist." Samas loodab fondijuht, et võimaliku lisalaenuga Venemaalt suudab riik nii majanduslikku kui ka poliitilist olukorda stabiliseerida, ning arvab, et Silvano tulemustele Valgevene rubla devalveerimine olulist mõju ei avalda.

Oidermaa kinnitab samuti, et kuna ettevõtte tulud ja kulud rublas on samal tasemel, siis devalveerimine suurt finantsmõju Silvanole ei oma. Küll aga lisab analüütik, et probleeme võib tekkida välisvaluutas tehtavate sisseostude finantseerimisega või isegi aktsionäridele raha väljamaksega, kui Valgevene välisvaluuta tehingutele veelgi karmimad piirangud seab.

Igatahes Silvano suutis eile viimastel nädalatel väga uimaseks jäänud Tallinna börsi üles äratada. Aktsiatega tehti viimase kvartali enim arv tehinguid (195) ja aktsia lõpetas päeva 4,2% plussis. Kui üleüldine meeleolu turgudel soosib, võidakse ületada 19. jaanuaril saavutatud 3,44eurone tipptase. Sinna on liikuda kõigest 5%.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing