Sotsid nõuavad Pevkurilt hooldusravi kohta aru

Anne Oja 16. mai 2011, 18:55

Sotsid esitasid täna riigikogus arupärimise sotsiaalminister Hanno Pevkurile, kel tuleb vastata hooldusravi korraldust, kvaliteeti ja rahastamist puudutavatele küsimustele.

Keila hooldushaiglas toimunu näitab riigikogulase Heljo Pikhofi väitel, et korralagedust ja lahendamata kitsaskohti on hooldusravis veel küllaga, edastas riigikogu kantselei täna.

„Avalikuks saanud faktid on külvanud hirmu ja segadust. Mures on tuhanded eakad inimesed ja nende lähedased. Samas teatas peaminister Andrus Ansip 11. mail riigikogu infotunnis, et hooldusravivõrgu arengukava on täidetud, hooldusravi voodikohtade arv kiiresti kasvanud ja kvaliteet märgatavalt paranenud,” lausus Pikhof.

Tema sõnul erineb valitsusjuhi arvamus kardinaalselt Patsientide Esindusühingu hinnangust, mis tugineb laekunud kaebustele ja seda eriti teenuste kvaliteedi osas.

Lisaks tahavad sotsid teada, kas hooldusravi voodikohtade arv on kasvanud vähemalt 1800ni ja kuidas toimib õendusabi. Arengukava järgi peab nelja aasta pärast geriaatriaosakondades olema 456, hooldushaiglates vähemalt 2280 ja hooldekodudes vähemalt 4560 kohta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    16. May 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing