Webmedia sai akna Skandinaaviasse

Alyona Stadnik 17. mai 2011, 00:00

CCC omandamine kasvatab Webmedia grupi käibe sel aastal 40 miljoni ja tegevuskasumi 4 miljoni euroni. Webmedia juhatuse liikme Taavi Kotka sõnul on Webmedia nüüd sama suur kui Saku Õlletehas. "Tänu sellele ühinemisele jõuab Baltimaade turuliidri koht sinna, kus ta peab olema ehk e-riiki. Praegu on Baltimaade tarkvaraarenduse turuliidri koht lätlaste käes," lausus Kotka. "Ühinemise kaudu võime pääseda Põhjamaades 25 suurema hulka, mis avab meile võimaluse kliendiportfelli suurendada. Pääseme ligi hoopis kaalukamatele klientidele, kes ei tee mitte ainult ühekordseid projekte, vaid pigem võtavad viieks-kümneks aastakse endale suure ja usaldusväärse partneri."

Börsile samm lähemal. "Selle ühinemisega jõuab Webmedia sellisesse suurusjärku, kus võib hakata rääkima börsile minekust. Ettevõttel on nüüd selline mastaap, et annab börsiettevõtte mõõdu välja," rääkis Kotka. Kolme või nelja aasta pärast võib IPO teoks saada, lisas ta.

"Webmediat eristab teistest suurtest tarkvaraettevõtetest, näiteks Skype'i arenduskeskust siin Eestis, see, et enamusosalus on jätkuvalt eestlaste käes. Oleme jätkuvalt Eesti ettevõte," märkis Kotka.

Webmedia Groupi juhatuse esimehe Priit Alamäe sõnul loob ühinemine platvormi järgmiseks hüppeks. "Oleme võtnud ambitsioonika eesmärgi praeguselt tasemelt kolme aastaga kolmekordistuda," märkis Alamäe.

CCC Corparationil on Alamäe sõnul muljetavaldatav kliendibaas. "Nende kliendid on juhtivad Soome ettevõtted väga erinevatest sektoritest. Fookus on rasketööstusel, logistikal ja naftatööstusel, näiteks Neste Oil, Ruukki," täpsustas Alamäe.

CCC Corporationi juhatuse esimehe Jorma Kallio sõnul on tema ettevõtte traditsiooniline tarkvaraettevõte. "Oleme viimased neli aastat kiiresti kasvanud käibe poole pealt ning teinud suuri muutusi," lausus Kallio. Ta märkis, et ta on hästi rahul sellega, et sai endale partneriks noore ettevõtte. "Me saame koos areneda," märkis Kallio.

Töötajaid palgatakse juurde. Webmedia Groupi operatsioonijuhi Hanno Hussari sõnul sobivad Webmedia ja CCC väga hästi omavahel ning täiendavad üskteist. "Integratsioon tuleb väga kiire ning mõlemale poolele kasulik," nentis Hussar, selleks on vaja aga kiiresti inimesi kaasata. Webmedia on valmis võtma kohe tööle vähemalt 50 ning aasta jooksul 100 spetsialisti. Selle aasta jooksul oleme oluliselt tugevdanud ka ettevõtte juhtkonda.

Alamäe sõnul on neil nüüd väljaspool Eestit 75% käibest. "Me oleme väga uhked. Kui rääkida aastast 2015, siis kindlasti me ootame olulist kasvu Soomes, Venemaal, Pärsia lahe äärest, riigirahanduse tarkvara ekspordist ning tervisehoiust - need on põhilised kasvumootorid," märkis Alamäe.

Ostetud 97,57% aktsiate hinda osapooled ei avaldanud, kuid Alamäe ütles, et ostu finantseeriti omavahendite ning pangalaenuga.

Webmedia ja Soome tarkvaraarendusettevõtte CCC Corporation ühinemine juhtivaks tarkvaraarendusteenuste pakujaks Balti-ja Põhjamaades on igati hea uudis. Selline ühinemine näitab seda, et Põhja- ja Baltimaade IT-tööstuse integratsioon on tõenäoline. Varsti ei saa enam näpuga näidata, kumba pidi ja mis suunaga on tänav, sest see töötab üht- ja teistpidi. CCC ei ole kõige kuulsam Soome ettevõtte, aga kindlasti on ta hea partner Webmediale.

Webmedialt on see väga vahva samm. See on nende jaoks väga selgelt aken Skandinaaviasse, võimalus tõsta enda jaoks tööd Eestist välja. Skandinaavia IT-ettevõtted on Eesti ettevõtetest suurusjärgult suuremad. Selline konsolideerimine on väga tervitatav samm. Kui seda eeskuju järgivad ka teised, siis Eesti IT-tööstus on saanud tubli suuna.

Meie ei ole Webmediaga otseselt konkurendid, kuna Columbus töötab majandustarkvaraga ning ta ei ole CCCst varem praktiliselt mitte midagi kuulnud.

Leida praegu spetsialiste on aga üsna keeruline. Infotehnoloogia liit tegeleb juba aastaid sellega, et leida võimalusi kasvatada IT-hariduse mahtu.

See on hea uudis, et Eesti ettevõtte suudab laieneda maailma. Eesti IT-sektori jaoks on see positiivne signaal.

Meile on Webmedia nii partner kui ka konkurent.

Tegeleme praegu ekspordi suurendamisega. See tähendab aga seda, et teistes riikides tegutsema hakates peame ka meie hoolitsema selle eest, et kohapeal oleks kas filiaal või partner.

Kuna IT-turg on nii rahvusvaheline, siis vastastikused omandamised või aktsiavahetused on tüüpiline laienemisvõte sellel turul.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing