Võluv tervendaja

Kadrin Karner 18. mai 2011, 00:00

Sellega sai hakkama võluv, peagi kolmekümneaastaseks saav tegevjuht Katriin Jüriska, kes loodab, et kunagi on Eestis miljon uuskasutajat. Ei, mitte Uuskasutuskeskuse klienti, vaid inimest, kes uuskasutab. Võib isegi öelda, et tänu Katriinile ja tema meeskonnale läheb ka MTÜ Uuskasutus uuele ringile.

Tema varasemate vägitegude hulka kuulub päris oma restorani, Roosikrantsi tänaval asuva vesipiibukoha Hookah House'i ülesehitamine. Lisaks on ta töötanud Urmas Sõõrumaale ja teinud suurärimehe kohvikuketist Coffee Plus tervislikku lõunat pakkuva söögikoha Fresh ning ei välista, et kunagi jõuab ta taas toitlustusärisse. Sinna, kust kõik alguse sai.

"Ma olin 15aastaselt üsna veendunud, et tahan selle valdkonna endale algusest lõpuni selgeks teha ja seetõttu läksin Tallinna Teeninduskooli kokaks õppima," rääkis Katriin. Ta oli vist ainus selle kooli lõpetaja, kes kohe alguses teadis, et ei taha mitte kokaks saada, vaid õpib seda ala muul eesmärgil. "Sealt edasi, olles olnud mitmes Tallinna suurköögis praktikal ja näinud restoraniäri köögipoolt, läksin ma EBSi ärijuhtimist õppima," rääkis Katriin. See oli tema järgmine läbimõeldud samm ja taktikaline käik teel oma äri suunas.

2004. aastal tegi ta koos investoriga Hookah House'i. "See koht on mulle siiani nagu oma laps," ütleb ta ise. Sõõrumaa kohvikuketis toimetamist ja Freshi loomist nimetab ta oma teiseks lapseks. Pärast Freshi müüki oli vaja uut väljakutset. "Mul on vaja pinget ja isiklikku arengut, sest muidu hakkab igav. Ma ei talu väga hästi rutiini ja selline igapäevane tegevus ammendab end hästi kiiresti," räägib Katriin enda kohta.

Pankrotist välja aitama. Uuskasutuskeskuse tegevjuhi kohale kandideerides Katriin veel ei teadnud, et MTÜ on pankrotis ja just pankrotist väljatulemiseks teda vajataksegi. Ja kuigi ta enne jah-sõna ütlemist kaalus mitu nädalat, kas võtta tööpakkumine vastu, oli ta veel esimesel tööpäeval nukras ja veidi räämas Paide tänava Uuskasutuskeskuse poes tööl olles veendunud, et see kõik ei meeldi ega sobi talle.

Praegu, kui Uuskasutuskeskuse pankrotioht on möödas, ei tunne aga Katriin, et asi oleks end ammendanud ja oleks vaja uut vallutust otsima minna. "Ma ise ka kartsin natuke seda hetke, kui see tehtud saab, et äkki mul ei ole sisemist motivatsiooni enam, aga ma veel ei tunne seda. Ilmselt sellepärast, et tervendamisega ei saabunud mitte millegi lõpp, vaid pigem kogu see protsess jätkub," selgitab ta.

Õpetab mõistlikku tarbimist. Katriin räägib, et Uuskasutuskeskuses töötamine on teda nii inimese kui ka juhina muutnud. "Ma olen siin töötades rakendanud seda, et kui oleme midagi juhatuses otsustanud, siis lähen ja teen selle kohe ära." Seda soovitab ka teistel proovida, öeldes, et siis ei jää need tegevused sind piinama ja sinu edasiminekut pidurdama. Inimesena mõtleb ta nüüd aga palju enam sellele, mida ta ostab ja miks. "Uuskasutuskeskuse idee ongi õpetada inimestele mõistlikku tarbimist. Ei ole ju mõtet kuhjata endale kokku 50 paari saapaid, isegi kui sa oled naine ja sulle tundub, et sul on neid kõiki vaja," räägib ta

Noor juht ütleb, et inimesed peaksid rohkem olema õnnelikud selle üle, mis neil olemas on, ja mitte elama vaid unistustes. Katriin ütleb, et talle meeldib mõelda, et ta saab kõik, mida tahab, sest ta ei tahagi neid asju, mida ei saa.

Katriin, kas sa pead end edukaks? Katriin mõtleb hetke ja ütleb siis: "Kui ma oma põhifilosoofiat järgin ja mõtlen, et tuleb olla rahul sellega, mis sul on, siis ma loomulikult pean ütlema, et, jah, ma pean end edukaks," vastab ta ja lisab, et ei mõtle seejuures rahalist edukust, sest on tegevusi alati enam väärtustanud kui nende eest saadavat tasu.

Katriini puhul imetlen tema oskust elevante süüa. See tähendab, et ta küll mõtleb suurelt, kuid suudab kõrgelennulised plaanid teha väikesteks tükkideks ning nende elluviimisega viivitamatult tööle hakata. Samuti on temas sellist ingvarkampradlikku jonnakust kuludega ringikäimisel - tema juhtimisel kahjumit ei tehta.

On ette tulnud kordi, kus kahekesti avastame maailma ja ekstreemsusi. Ja seal selgub ka üldjuhul tõelise sõbra omadused. Tema kohta kehtib siinkohal ütlus - temaga võib iga kell luurele minna! Katriini juures võibki esile tõsta kindlat püüet ja vajadust saavutada püstitatud eesmärke. Alla andmisest ei ole juttugi!

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. December 2011, 17:12

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing