Jaapani Keskpank oma rahapoliitikat ei muutnud

Raivo Sormunen 20. mai 2011, 12:06

Jaapani Keskpank jättis täna toimunud koosolekul rahapoliitika muutmata. Seda hoolimata sellest, et eile avaldatud esimese kvartali majanduslanguse number oli prognoositust märksa hullem.

Jaapani Keskpank kordas plaani jätkata 10 triljoni jeenise (85,6 miljardi eurose – 2,1% riigi SKP-st) varade kokkuhoiu programmiga ja jättis baasintressimäära 0-0,1% peale, kirjutab Wall Street Journal.
Investorite usaldust taastada püüdev keskpank ostab varade kokkuostuprogrammi raames kokku erinevaid finantsvarasid alates valitsuse võlakirjadest lõpetades börsil kaubeldavate fondide ja kinnisvarafondide osakutega.

Kui aprillis toimunud keskpanga koosolekul tegi keskpanga nõukogu liige Kiyohiko Nishimura ettepaneku suurendada varade kokkuostuprogrammi veel 5 triljoni jeeni võrra, siis sel korral ta seda ettepanekut enam ei teinud.

Mõneti oli see üllatav, sest eile avaldatud Jaapani esimese kvartali 3,7% majanduslanguse number oli kõigi jaoks halb üllatus (analüütikud ootasid keskmiselt 2% langust).

“Jaapani majandus seisab silmitsi tugeva survega,” märkis keskpank oma aruandes, lisades et peamiselt on surve all maavärina katastroofist kannata saanud tootmissektor.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. May 2011, 12:07
Otsi:

Ava täpsem otsing