Viisnurk ostis Püssi tehase

Romet Kreek 26. mai 2011, 00:00

Viisnurga juhatuse esimees Andres Kivistik ütles, et nelja miljoni euro suurust tehingut rahastatakse omavahenditest ja pangalaenuga.

Küsimusele, kas aasta lõpus võiks eeldada omandatava vabriku väärtuse üleshindamist, vastati, et tootmiskinnisvara ei saa sarnaselt müügiks või arendamiseks omandatud kinnisvaraga üles hinnata. "Meie eesmärk on tootmise ja toodangu müügiga raha teha," ütles Kivistik.

Praegu ei saa plaadinõudlusega hakkama. Kivistiku sõnul on Püssi kiudplaadivabriku ost ettevõtte jaoks strateegilise tähtsusega investeering. "Meil on Pärnus analoogne vabrik, mis töötab täisvõimsusel 24/7, aga me ei suuda rahuldada kogu nõudlust. Kuna meie toodetele on olemas nõudlus, siis plaanime saavutada Püssi tehase täisvõimsuse selle aasta hilissügiseks," ütles Kivistik.

Kivistik märkis, et Püssi kiudplaadivabrikus on võimalik toota aastas kuni 70 000 m3 kiudplaati ning tehase käive võiks sellest tulenevalt olla umbes 7-8 miljonit eurot. "Viisnurga jaoks tähendab see hüppelist käibe kasvu ning aitab laiendada müügigeograafiat," lisas ta.

Uue tootmisvõimsuse toel loodetakse kasvatada müüki Aasia ning Lääne-Euroopa klientidele, kellele Skandinaavia klientide kõrvalt Pärnu tehase toodangut lihtsalt ei jätku. "Kahe tootmisüksuse olemasolu võimaldab meil tooteportfell jaotada tehaste vahel nii, et saavutame suurima efektiivsuse ning suudame tõsta ka Pärnu tehase tootmismahu 55 000 kuupmeetrilt 65 000-70 000 kuupmeetrini."

Ehitushind pea neli korda suurem. Püssi vabriku ehitas OÜ MKT Holding, vabriku sisseseade ja ehitus läks maksma rohkem kui 14,7 miljonit eurot (230 miljonit Eesti krooni). Püssi vabrik sai valmis 2009. aastal ning seiskus mais 2010. aastal, kui OÜ MKT Holding läks pankrotti.

Tehas oli enampakkumisel juba eelmise aasta lõpus, kuid siis see 13 miljoni eurose alghinnaga ostjat ei leidnud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing