Juristide liit: loodame, et riigikogu on vigadest õppinud

Kaisa Gabral 03. juuni 2011, 13:06

Eesti Juristide Liidu (EJL) presidendi Priidu Pärna sõnul seab liit oma peaülesandeks jälgida kriitiliselt riigikogu ja valitsuse tegevust.

EJL volikogu valis oma üldkoosolekul uuteks presidentideks Tiina Sepa, Swedbank Grupi Balti juriidilise üksuse juhi, Jüri Heinla, Justiitsministeeriumi Riigi Teataja talituse juhataja ja Priidu Pärna, Notarite Koja aseesimehe.

"Loodame, et uus riigikogu on õppinud eelmise koosseisu vigadest ning tänaseks kiirustades menetlusse esitatud toored eelnõud jäävad eranditeks," märkis EJL pressiteates. Samuti peab EJL oluliseks, et  plaanitavate kõrgharidusreformide käigus tagatakse õigushariduse kõrge tase ja välditakse riigi vahendite arvel juristide üleproduktsiooni. "Peame avaliku raha ebaotstarbekaks kasutamiseks olukorda, kus juriste õpetatakse kolmes avalik-õiguslikus ülikoolis ning samas ei suudeta neis tagada võrdselt kvaliteetset õigusõpet," teatas EJL pressiteates.

Eesti Juristide Liit on 1989.a. loodud vabaühendus, mis koondab üle 1000 juristi ning millise ülesandeks on õigusriigi ja demokraatia põhimõtete kindlustamine õigusloomes ning juristide kutsehuvide kaitse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. June 2011, 08:56
Otsi:

Ava täpsem otsing