Ericsson ostis tarkvara ettevõtte

Birjo Must 14. juuni 2011, 17:15

Maailma suurim võrguseadmete tootja Ericsson teatas, et nõustus 1,2 miljardi dollari (850 miljonit euro) eest ostma ettevõtete tarkvara arendusega tegeleva Telcordia Technologies Inc.

Ericsson soovib selle tehinguga oma tegevusele lisada rohkem ettevõtlust toetavaid pakkumisi nagu näiteks võrgu optimeerimine ja teenuste täitmine. Tehing lisab Rootsi ettevõttele 2600 töötajat.

Ericsson laiendab oma tegevust ajal, mil nõudlus traadita lairiba seadmete järele kasvab. Ettevõte teatas 27. aprillil, et teenis esimeses kvartalis enam kui kolmekordse kasumi.

Tehing vajab ametlikku heakskiitu ja lisatakse Ericssoni tuludele aktsia kohta 12 kuud pärast lepingu sõlmimist, teatas ettevõte. Telcordia tugevdab Ericssoni operatsioone Põhja-Ameerikas ja laiendab turupositsiooni, sõnas Rootsi ettevõte.

“Telcordial on hea positsioon fikseeritud operaatorite seas ja Ericsson on tugev mobiili ning teiste võrgudomeenide seas, nii et koos on võimalik luua tugev positsioon,” rääkis Ericssoni finantsjuht Jan Frykhammar täna.

Ericssoni aktsia saavutas täna tipptaseme kui tõusis Stockholmi börsil 2,6%  89,55 kroonini. Kell 14:51 oli aktsia hind tõusnud 1,5%.

Telcordia on maailma liider mobiilide, lairibaühenduste ja ettevõtete tarkvara ning teenuste arendamises. Ettevõttel on üle 800 kliendi enam kui 55 riigis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. June 2011, 17:15
Otsi:

Ava täpsem otsing