Dick Grasso: Deutsche ja NYSE ühinemisest

Ergo Sõõru 15. juuni 2011, 21:01

Grasso, kes on viimasel ajal hoidunud avalikkuse eest oli nõus eile vastama kõigile küsimustele alates ettevõtete ostmisest kuni kauplemiseni New Yorgi linnapea heaks.

 "Ma olen alati olnud aupaklik inimene, ma ei ole kunagi kahelnud istuda teisele toolile," naljatas Dick Grasso.

Käesoleva aasta suurim plaan börside ühinemiseks on Deutsche tegevjuhil Reto Francionil, kellel on soov osta Grasso endine impeerium, millel nüüdsest nimeks New York Stock Exchange (NYSE) Euronext 10 miljardi USA dollari eest. Seda kõike põhjusel, et luua maailma suurim aktsiaturg.

"Sellel aastal on olnud palju ettevõtete ülevõtmise tehinguid ning börsid otsivad säästmise võimalusi, " ütles Reto Francioni.

"See tehing toob sisse kasumlikke ettevõtteid ja puhastab turgu kahjulikest tehingutest ning seab valmis kombineeritud börsi üksuse rahvusvaheliseks kauplemiseks, kui sinna lisandub veel Hong Kongi ja Tokyo turg, " ütles Grasso rääkides NYSE’i tehingu kohta Saksamaa Deutsche börsiga.

Nasdaq OMX tegevjuht Robert Greifield proovis segada tehingut, kuid sai selle eest juba USA konkurentsiameti käest pahandada. Konkurentsiamet ütles, et tema ega meie hääl siin ei maksa.

"Ei ole vaja muretseda konkurentsi probleemide üle Deutsche tehingus NYSE’ga, isegi mitte Euroopas. Euroopa majandusinimesed on nii kavalad, et nad mõistavad seda kasu, mis Euroopa saab peale seda tehingut. Ma olen kindel, et nad kiidavad selle tehingu heaks, " ütles Dick Grasso.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
17. June 2011, 22:58
Otsi:

Ava täpsem otsing