Tepco aktsia rallib juba teist päeva

Birjo Must 15. juuni 2011, 10:49

Tokyo Electric Power Co aktsia tõusis eile Tokyo börsil 25% ning sulgus täna pärast 32,12% tõusu. Aktsiaralli sai alguse pärast seda, kui Jaapani valitsus kiitis heaks eelnõu, millega toetatakse tuumaõnnetuse tõttu hätta jäänud ettevõtet, kirjutab Wall Street Journal.

Tepco toetuseks loodud eelnõu, mis vajab veel parlamendi heakskiitu, kujutab endast suuri kompensatsioonimakseid Fukushima tuumaõnnetuses kannatada saanud inimestele.

Nikkei aktsiaindeks kasvas täna 99,58 punkti ehk 1,1% ning lõpetas päeva 9547,79 punktil. Tepco aktsiad tõusid päevalimiidi võrra, lisades 329 jeenile veel 80.

Eile tõusid Tokyo börsid pärast seda, kui investorid võtsid positiivselt vastu Jaapani Keskpanga otsuse laiendada oma laenuprogrammi ning süstida majandusse 500 miljardit jeeni laenuraha. Samal ajal tõusid Tokyo Electric Power aktsiad 25% kui valitsus kiitis heaks eelnõu toetada maavärinas räsitud ettevõtet.

Valitsuse uus eelnõu näeb ette uue ooganisatsiooni loomist, et aidata Tepcol maksta kompensatsiooni elanikele, kes olid sunnitud oma kodudest evakueeruma ettevõttele kuuluva Fukushima Daiichi tuumajaama ümbruses. Kavandatud üksus ostab aktsiaid ja Tepco poolt emiteeritud võlakirju ning emiteerib valitsuse poolt tagatud võlakirju, et finantseerida oma tegevust.

„Investorid ostavad tagasi Tepco aktsiaid uskudes, et valitsus maksab aktsiate eest õiglast hinda, kuid midagi konkreetset pole veel teada ja veel on liiga vara  sellist eeldust teha,“ ütles Ichiyoshi Investment Managemendi fondijuht Mitsuhige Akino.

Jaapani päevaleht Mainichi Shimbun teatas teisipäeval, et valitsus annab Tepcole loa tõsta alates järgmisest majandusaastast oma elektrihinda 16%, et aidata pärast tuumaõnnetust tasuda hiigelsuuri kompensatsioone.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
15. June 2011, 10:49
Otsi:

Ava täpsem otsing