Vähi Molycorpi aktsia langusest: ikkagi oleme rahul

Raivo Sormunen 16. juuni 2011, 00:00

"Me ei taha ühestki põhjusest rääkida, kuid oleme väga rõõmsad Molycorpi töö üle," kinnitas Vähi. Muud infot ta enda sõnul anda ei tohi ega taha, sest tegu on börsifirmaga.

Silmeti omanikfirma Molycorpi aktsia sulgus sel nädalal esimest korda pärast 21. märtsi allpool 50 dollarit. Võrreldes 3. mail saavutatud 79,16dollarilise tipptasemega on väärtpaber veidi enam kui kuuga taandunud juba ligi 39% ja vähendanud ka Vähi suurosalusega valdusfirma Silmet Grupi rikkust.

Silmet Grupp tegi tehingu aktsiates. Kuna 4. aprillil 80% Silmeti aktsiatest maha müünud Silmet Grupp ei sõlminud müügitehingu rahas, vaid USA haruldaste metallide tootja Molycorpi aktsiates, on valdusfirma virtuaalne rikkus hakanud kiiresti sulama.

Arvestades, et Silmet Grupile kuulub endiselt 1,593 miljonit Molycorpi aktsiat (Silmet Grupi omandatud aktsiatel on peal 90päevane müügipiirang), on aktsiapaki väärtus sulanud 126 miljoni dollari suuruselt tipptasemelt 78 miljonile dollarile.

Lisaks on aktsia hind kukkunud juba madalamale hinnast, millega Silmet Grupil õnnestus Molycorpi aktsiad aprillis saada (soetushind oli kümnendiku võrra turuhinnast madalam hind ehk 50,20 dollarit).

Kehvad kvartalitulemused. Molycorpi aktsiat on löönud mai keskel avaldatud prognoositust nõrgemad esimese kvartali majandustulemused ning aktsionäride viimase nädala otsus paisata müüki kuni 10 miljonit praeguste omanike aktsiat (12,2% aktsiapakist).

Õli valas tulle ka populaarse saate "Mad Money" saatejuht Jim Cramer, kes ütles, et ta pole haruldaste muldmetallide mees. "Ma ei osta pikaajalist Molycorpi lugu. Nad korraldasid teise suure aktsiamüügi ning turul müüakse väärtpaberit tugevalt lühikeseks (mängitakse aktsia hinna languse peale - toim)."

Meelolud Molycorpi aktsia suhtes on viimasel ajal seega kardinaalselt muutunud. Veel aprilli lõpus teatas Morgan Stanley, et kõige positiivsema stsenaariumi järgi võib Molycorpi aktsia jõuda 240 dollarini, ning tõstis väärtpaberi baashinnasihi 90 dollarini.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:55
    Otsi:

    Ava täpsem otsing