Strauss-Kahn kinnipidamisel: „Mul on puutumatus“

Ergo Sõõru 17. juuni 2011, 19:45

Endine IMF’i juht Dominique Strauss-Kahn ütles Manhattani prokuröride sõnul New Yorgi lennujaamas kinnipidamise ajal politseile, et tal on diplomaatiline puutumatus.

62. aastane Strauss-Kahn ootab kohtuotsust süüdistatuna teenindaja seksuaalse ahistamis -ja vägistamiskatse tõttu Manhattani hotellis 14. mail. Politsei pidas süüdistatava kinni samal päeval New Yorgis John F.Kennedy lennujaamas.

„Me tahame, et te tuleksite meiega,“ ütles politseis töötav Diwan Maharaj Strauss-Kahn’ile kinnipidamise ajal.

„Mul on diplomaatiline puutumatus,“ vastas Strauss-Kahn politseile samal ajal kui ta käsi raudu pandi.

„Kus on teie diplomaatiline pass, „ küsis Maharaj.

„Mul ei ole diplomaatilise puutumatuse kohta märget selles passis,“ vastas Strauss-Kahn.

Strauss-Kahn'il on on Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni (ÜRO) poolt väljastatud reisidokument, milles on võimalik muuta erinevatesse riikidesse sisenemisel olevaid õigusi, olenevalt ametikohast ja vajadusest.

Samal õhtul, kui süüdlane kinni peeti, viidi ta New Yorgi politseijaoskonda, kus taas tõstatati diplomaatilise puutumatuse teema. Strauss-Kahn küsis politseiametnikult, kas tal oleks vaja advokaati.

„Selles riigis on see sinu õigus, kuid ma ei tea, kas sul on mingisugune diplomaatiline puutumatus või mitte,“ vastas ametnik.

„Ma ei soovi kasutada enda diplomaatilist puutumatust. Ma tahan lihtsalt teada, kas mul on advokaati vaja või mitte, „ vastas Strauss-Kahn.

„See on sinu enda teha, „ vastas ametnik.

Hiljem küsiti Strauss-Kahn’ilt, kas ta on nõus rääkima detektiiviga, mis täpselt hotellis juhtus.

„Mu esindaja ütles, et ma ei tohi midagi rääkida. Ma ise olen valmis rääkima, “ vastas Strauss-Kahn.

Hetkel elab Strauss-Kahn renditud korteris Manhattani Tribeca piirkonnas, kus ta peab viibima relvastatud järelvalve all. Põhjuseks, et ta tegi kaks ülekannet: ühe miljoni dollari suuruse rahaülekande ja kirjutas tundmatu inimese nimele viie miljoni dollari väärtuses võlakirju.

Potentsiaalne Prantsusmaa presidendikandidaat palus end õigeks mõista 6. juunil. Süüdimõistmise korral ootab teda kuni 25. aasta pikkune vanglakaristus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. June 2011, 20:47
Otsi:

Ava täpsem otsing