Rainer Saad • 22. juuni 2011 kell 11:34

Võlakeerisest vabaks

Investor ja Zephyr Managementi tegevdirektor Jim Awad toob välja 5 võimalikku sammu, mida järgides oleks võimalik Ameerika Ühendriikidel pääseda võlast, mis ulatub 14,5 triljoni dollarini, kirjutab investopedia.com

1. Piiride avanemine. See oleks vastuoluline samm, arvestades Ameerika immigratsioonipoliitikat. Kuid piiride avanemine tooks endaga kaasa sisserände ning see aitaks elavdada majandust, eelkõige äritegevust, milledelt laekus eelarvesse hädavajalikke makse.

2. Tõstes pensioniiga üle 70. Praegune pensioniiga on üle 60, kuid tõstes seda üle 70, pikendaks see aega, mil inimesed tulumaksu maksavad. Samuti vähendaks kõrgem pensioniiga sõltuvust sotsiaalhoolekandest.

3. Leevendada ettevõtete reeglistikke. Ettevõtete regulatsioon kahjustab majandust igal aasta 1 triljoni dollari väärtuses, samuti tõstab see kulutusi firmadele ja vähendab efektiivsust. Valitsuse kulutused regulatsioonide täide viimiseks on 61 miljardit dollarit ning see summa on kasvab iga aasta. Mitmed poliitikud ja majandustegelased on toonud välja selle, et piirata regulatsioone.

4. Korraldada ümber maksuseadustik. Vähendada tulumaksumäära, kaotada 1 triljoni dollari eest maksusoodustusi ning tõsta aktsiise. Samuti kehtestada suuremaid makse kõrgepalgalistele, vähendada kaitsekulutusi ning muid valitsuse kulutusi.

5. Võtta eeskuju teistest riikidest. Maailmas leidub riike, kes on suutnud enda võlaga edukalt toime tulla. Mõeldavad oleksid erinevad maksud. Näiteks Kanadas on kehtestatud 5% riiklik müügimaks.    

Hetkel kuum