USA 10-aastaste võlakirjade intressimäär aasta madalaim

Maarja-Liis Mitri 24. juuni 2011, 20:30

USA kümneaastaste võlakirjade intressimäär alanes täna aasta madalaimale tasemele, kui reitinguagentuuri Moody’s eilne ähvardus Itaalia pankade reitinguid kärpida aktsiate hindu jälle langetama hakkas.

Ühendriikide kümneaastaste võlakirjade väärtus tõusis täna, langetades intressimäära aasta madalaimale tasemele.  Vastavalt uudisteagentuuri Bloomberg andmetele oli intressimäär (kell 12:45 idaranniku aja järgi) 2,88 protsenti, andes languseks 3 baaspunkti ehk 0,03 protsenti. Võlakirja hind ja intressimäär liiguvad teineteise suhtes vastassuunas.

Kaheaastaste võlakirjade hind tõuseb juba üheteistkümnendat nädalat järjest, mis on pikim tõus alates 1980. aastast. Nende intressimäär täna palju ei muutunud, jäädes 0,34 protsendile.

Võlakirjade hindu kergitavad kahtlused, et Kreeka valitsus ei suuda 78 miljardi suurust kärpekava parlamendis läbi suruda. Euroopa Liit ja IMF lubasid Kreekat järgmise laenuga toetada ainult juhul, kui parlament kärped kinnitab. Vastasel korral ootaks riiki ees maksejõuetus.

Turud on ettevaatlikud, sest viimaste nädalatega on palju usaldust kaduma läinud ja kardetakse Euroopa rahaliidu või vähemalt ühe selle liikme surma, vahendas MarketWatch Peter Schaffricki sõnu Capital Marketsist.

Ähvardus kärpida Itaalia pankade reitinguid saatis langusesse Itaalia kümneaastaste võlakirjade väärtuse. Ühtlasi tõstis see intressi, mida investorid oma laenu eest nõuavad, 4,99 protsendile.  Vahe Euroopa Liidus kõige turvalisemaks peetavate Saksamaa võlakirjade intressimääraga on 2,15 protsenti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. June 2011, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing