Riigikogulaste aktsiaportfellid

Raivo Sormunen 27. juuni 2011, 00:00

Saja ühest riigikogulasest ja kolmeteistkümnest valitsuse liikmest on otse väärtpaberitesse investeerinud kolmkümmend üheksa ehk veidi üle kolmandiku. Edetabelit juhib pikaaegne IBM Eesti juht ning värske riigikogu liige Valdo Randpere, kelle väärtpaberiportfelli maht on teist pensionisammast arvestamata 354 000 eurot (5,5 miljonit krooni). Teisel kohal on 199 000 euro (3,1 miljoni krooni) suuruse portfelliga Mart Laar. Kaitseministrile tekkis arvestatava suurusega väärtpaberiportfell pärast 2006. aastat, mil ta teenis kuue miljoni krooni suuruse Milton Friedmani auhinna. Korraliku väärtpaberiportfelliga on kõrgetele kohtadele platseerunud ka sel kevadel riigikokku jõudnud suhtlusportaali rate.ee asutaja Andrei Korobeinik (115 000 eurot) ja transiidiärimees Oleg Ossinovski poeg Jevgeni Ossinovski (114 000 eurot).

Tippametnike kõige populaarsem rahapaigutus on investeeringud vabatahtlikesse pensionifondidesse, millega on seotud 16 inimest (14%). Võrdluseks - Eesti tööjõulisest elanikkonnast on III pensionisamba fondidesse investeerinud 7% inimestest.

Aktsiainvesteeringutest on konkurentsitult populaarseim Tallink Grupp, mille aktsiad on oma deklaratsiooni märkinud tervelt kaksteist inimest (10%). Samas kui Eesti tööealise elanikkonna hulgas on Tallinki aktsionäre veidi alla 2%. Populaarne on meie riigikogulaste hulgas ka Arco Vara (5 investorit), Baltika ja OEG (4 investorit) aktsia. Kuid portfellidest võib leida Nokia, Elcoteqi, China Mobile'i aktsiaid ja ka Brasiilia-suunalisi ETFe. Hea meel on tõdeda, et osa kõrgepalgalisi riigikogu liikmed enda rahapaigutuste kaudu ka investeerimist propageerivad.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing