USA võlakirju võib ees oodata D-reiting

Maarja-Liis Mitri 29. juuni 2011, 21:57

USA võlakirju ootab ees krediidihinnangu alandamine D-le, kui riik ei suuda 4. augustil oma võlamakset tasuda, ütles reitinguagentuuri Standard & Poor'si tegevdirektor John Chambers Reutersile.

4. august on lühiajalise võla tähtaeg, mil Ühendriikidel tuleks kreeditoritele tagasi maksta 30 miljardit dollarit. Kui seda teha ei suudeta, ähvardas S&P nende võlakirjade krediidireitingu koheselt D-le langetada. Ka teisi võlakirju ootaks ees reitingu alandamine, kuid see poleks nii järsk.

Standard & Poor's pole esimene agentuur, kes USA reitingut alandada lubab. Samas on see siiani kõige karmisõnalisem avaldus. Juuni alguses teatas Moody's, et alandab hinnangut Aa-tasemele, kui USA-l ei õnnestu võlapiiri tõstmise osas kokkuleppele jõuda ja riiki tabab lühiajaline maksejõuetus.

Ähvardusele vaatamata usub Chambers, et maksejõuetuse tõenäosus on ülimadal. Pigem tõstetakse võlapiiri viimasel minutil, just nagu seda on tehtud üle 70 korra alates 1960. aastast.

Chambers rõhutas ka, et agentuuri palju suurem mure on Ühendriikide eelarvedefitsiit ja mida võtab valitsus järgneva kahe aasta jooksul selle vähendamiseks ette.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. June 2011, 10:07
Otsi:

Ava täpsem otsing