Baltika omanikfirma pankroti äärel

Birjo Must 11. juuli 2011, 00:00

"BMIG-l on Swedbankiga sõlmitud pikaajaline ja korralikult tagatud laenuleping. Seoses sellega, et Baltika aktsia hind on börsil praegu põhjendamatult madalale langenud, mõjutab see loomulikult laenutagatise väärtust," kommenteeris olukorda BMIG üks omanikest ja juht Meelis Milder.

Meelis Milder, Baltika omanikfirma BMIG üks omanikest ja juht

Baltika omanikfirmale BMIG kuulub 4,77 miljonit Baltika aktsiat, mis on 0,63eurose hinna juures väärt 47 miljonit krooni (3 miljonit eurot). Aktsiate tagatisel on BMIG saanud Swedbankist 117,9 miljoni kroonise laenu 12% aastaintressiga. Ehk laenusumma on 70 miljonit krooni suurem kui tagatise väärtus. Ligi 70 miljoni krooniga oli BMIG omakapital ka 2010. aasta lõpus miinuses.

Milder loodab pangaga kompromissi leida. Milderi kinnitusel otsitakse koostöös pangaga olukorrale lahendust. "Töö käib ja olen kindel, et leiame kompromissi," sõnas juht.

"Usun Baltika tulevikku ja seoses sellega aktsia hinna olulisse tõusu, sest oleme oma äri üles ehitanud pikaajaliselt jätkusuutlikule strateegiale," lisas ta.

BMIG peamine tegevusala on investeerimistegevus, mille eesmärk on aktsiate väärtuse kasvu pealt tulu teenimine. BMIG on loonud ASi Baltika juhatuse liikmed, omandamaks ASi Baltika aktsiaid. Aktsiate ostu finantseerimiseks on kasutatud osanikelt saadud vahendeid, pangalaenu ja osaühingu teenitud tulu.

Reedel oli Baltika tellimusraamatus kirjas, et keegi soovib 5eurose hinnaga müüa miljon Baltika aktsiat.

Eesti Väärtpaberikeskuse andmetel omavad Baltikas üle miljoni aktsia vaid kuus ettevõtet: ING Luxembourg S.A., Baltika juhatusele kuuluv BMIG OÜ, Skandinaviska Enskilda Banken Ab klient, Itaalia rõivatööstur E. MIROGLIO S.A., Rootsi kinnisvarafirma ENA City AB ning Svenska Handelsbankeni klient.

Paraku ei avalikusta aktsiaraamat müüja nime ning võib arvata, et sellise hinnaga ei leia kedagi, kes oleks nõus Baltika aktsiaid ostma, sest sellisel juhul maksaks ostja ligi 700% turuhinnale peale.

Reedel maksis Baltika aktsia 0,652 eurot.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing