Skandaalne krunt nurjas hanke

ÄP 20. juuli 2011, 00:00

Äripäev kirjutas märtsis, et maksu- ja tolliameti ning statistikaameti uute ruumide üürimist korraldava komisjoni hinnangul on kahe parima pakkumise teinud firmade omanikud või kinnistud olnud varem seotud relvaäri ja allilmaga.

RKAS alustas läbirääkimisi osaühingutega ViaCerta ja Fausto Minerals, kellest viimane tunnistati parimaks koondpakkujaks. Fausto Minerals OÜ juhatuse liige Kenneth Karpov on juhatuse liige ka Fausto ASis ning Fausto Real Estate'is. Mõlemal viimtinimetatul on üleval maksuvõlg, mis ulatub 120 806 euroni.

Huvitav oli ka kinnistu, millega Fausto Minerals OÜ kandideeris pakkumisele - Tartu mnt 80p. Tegemist on Tallinnas endise tselluloosivabriku kvartalis paikneva ligi poole hektari suuruse maatükiga, mis ärimees Rein Kilgilt 2003. aasta sügisel välja peteti. Toona 28 miljoni krooni väärtuseks hinnatud krundi müüs Kilgi ainuomandis oleva firma L.Rei juhatuse liige Tarmo Teeväli Kilgi teadmata 3,3 miljoni krooni eest äsja asutatud OÜ-le Avalist.

Kogu asja muudab veelgi pikantsemaks see, et Avalisti omanike nimel käis Kilgiga rääkimas Kalev Kurg, tuntud allilmamees, kes 2005. aastal oma kodumaja juures maha lasti.

ViaCertati juhatuse liige Kalev Arusoo on 90ndatel kohtu all olnud ebaseadusliku relvaäri organiseerimise asjus. Tema ettevõtte pakutud objekt on Tartu mnt 83. Selle detailplaneering kehtestati tagantjärele.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing