Investor Toomasel katkes kannatus

Romet Kreek 05. august 2011, 00:00

Aktsiaturud on juba pikemat aega langenud, sealhulgas on näha saanud juba indeksite pea kolmeprotsendiseid päevaseid kukkumisi, võlakirjaturg on kasvavalt ebastabiilne, valuutaturg ja kullahind vihjavad probleemidele, otsustas investor Toomas puhkuse järel kolmapäeval teha investeeringute ridades suurema puhastuse. Eesmärgiks oli võtta kasumit, piirata kahjumit ja vähendada aktsiate osakaalu portfellis.

Ära sai müüdud kogu Tulikivi positsioon (3000 aktsiat). Oleks tahtnud ära oodata ettevõtte kvartalitulemused, kuid aktsiaturul on ärev olukord ja ettevõtte tulemused ei huvita tagasihoidlikult öeldes eriti kedagi, kui probleemid võlakirjaturul varjutavad muu.

Müüki läks ka 540 Cramo aktsiat 1040st, 500 ABB aktsiat tuhandest. Hispaanias sai vähendatud Banco Santanderi positsioon (500 aktsiat 1000st) ja Mapfre aktsiaid (müüdud 1000 aktsiat 4000st). Maha said müüdud kogu positsioon Marks & Spenceris (1300 aktsiat). Müüdud sai ka 200 Royal Vopaki aktsiat 500st. Tallinnas sai müüdud kogu Tallinna Vee aktsia positsioon (514 aktsiat). Müüki sai pandud ka 13 000 Teo Lt aktsiat 23 000st, kuid see tükk sai vist veidi suur, et turg selle täies mahus kiiresti läbi seediks. USAs sai müüdud kogu väike Mercki aktsiapositsioon (sada aktsiat).

Toomas jääb äraootavaks, vajadusel edasi müües, kuid hakates juba ka uusi investeerimisobjekte otsima. Nende müükidega sai langetaud portfellis aktsiate osakaal 61 protsendilt 35-le protsendile. Kuigi Toomast on süüdistatud mõtlematus valimatus müügist, paanika külvamises ja muudes pattudes, oli otsus kaalutletud ja planeeritud ning reageering turu olukorrale.

Pikemalt saab investor Toomase portfelli käekäigust lugeda tuleva nädala paberlehest.

Investor Toomas on Äripäeva välja mõeldud tegelane, kelle käsutusse anti 2002. aasta alguses investeerimiseks miljon krooni reaalset raha.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:58
    Otsi:

    Ava täpsem otsing